اعتراض کارگران کارخانه ایران چوکا نسبت به عدم دریافت حقوق معوقه

0

به گفته کارگران کارخانه ایران چوکا در استان گیلان، ۳ ماه است که دستمزد خود را دریافت نکرده اند.

کارگران ایران چوکا می‌گویند: دست‌کم دستمزد اردیبهشت ماه و حقوق کامل ماه‌های خرداد و تیر را طلبکاریم. با توجه به مخارج سنگین زندگی از کارفرما می‌خواهیم طلب مزدی را پرداخت کند. حدود ۱۰۰ نفر از همکارانی که از سال گذشته بازنشسته شده‌اند منتظر دریافت سنوات پایان خدمت خود از کارفرما هستند. همچنین اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز از خواسته‌های کارگران این کارخانه است.

لازم به توضیح است که در این واحد تولیدی نزدیک به ۸۲۰ کارگر مشغول کارند که جدا از دستمزد، آنها در زمینه بیمه تامین اجتماعی نیز با مشکل روبرو هستند. یکی از نگرانیهای کارگران این است که با استمرار این وضعیت، معوقات مزدی آنها در ماه‌های آینده نیز مانند ماه،های گذشته افزایش داشته باشد.

به گفته کارگران، ایران چوکا برای یکسال تا ۲۹ آبان ماه سال ۹۵ تعطیل بود که در نتیجه اعتراضات ده روزه کارگران، بار دیگرفعالیت تولیدی خود را از سر گرفت. ما نمی‌خواهیم بعد از پشت سر گذاشتن این همه مشکلات دوباره به وضعیت بحرانی سالهای قبل دچار شویم.
این در حالیست که به دلیل تامین نشدن مواد اولیه و سایر مشکلات، شرکت چوکا ظرفیت تولید ندارد و میزان تولید آن در هر ماه به حدود ۲ تا ۳ هزار تن می‌رسد. این در صورتی است که ظرفیت تولید در این کارخانه حدود ۷ هزار تن در ماه است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود