اعتراض کارگران واحد تعویض و تعمیر بوژی ایستگاه بین‌المللی راه‌آهن سرخس

0

حدود ۱۲۰ کارگر مرکز تعویض و تعمیر بوژی ایستگاه بین‌المللی راه‌آهن سرخس خواستار مستقیم شدن قراردادهای کار خود هستند.

از سال ۷۹ زیر نظر پیمانکاران مختلف در واحد تعمیرات بوژی (محور واگن) ایستگاه بین‌المللی راه‌آهن سرخس مشغولیم و در تمامی این سال‌ها بخشی از مطالبات مزدی ما توسط پیمانکاران برداشت می‌شود.
این کارگران مدعی‌اند: پیمانکار در مقام کارفرما به هیچیک از تعهدات مزدی خود در قبال کارگران مرکز تعمیرات بوژی سرخس عمل نکرده است.

کارگران تعویض و تعمیر بوژی راه‌آهن سرخس در ادامه یادآور شدند: سال گذشته آنها برای دریافت مطالبات صنفی خود و همچنین در اعتراض به سیاستگذاری‌های مدیران در رابطه با واگذاری بخش عمده‌ای از تأمین نیروی انسانی به شرکت‌های پیمانکاری پیگیری‌های زیادی را انجام داده‌اند که در نتیجه آن نامه از سوی مقام مدیرکل راه‌اهن کشور در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۹۶ برای تبدیل وضعیت کارگران پیمانی را آهن سرخس به امضا رسید.

آنها با اشاره به اینکه آن زمان کارگران خواستار حذف شرکت پیمانکاری در منطقه راه‌آهن سرخس بودند، افزودند: بسیاری از کارگران پیمانی راه‌آهن سرخس ازجمله کارگران پیمانی واحدهای «مانورجیان»، «سوزنبانان»، «پست بازدید»، «بازرگانی»، «آتش نشانی»، «حراست»، «انبار سوخت»، «خدمات» و «فضای سبز» با نامه قائم مقام مدیرکل راه‌آهن کشور در قالب «طرح تجمیعی» تبدیل وضعیت شده‌اند اما تاکنون مسئولان هیچ تصمیم جدی برای حذف پیمانکار و نوع قرارداد کارگران واحد تعویض و تعمیرات بوژی راه‌آهن سرخس نگرفته‌اند و این موضوع هر روز نگرانی کارگران را بیشتر می‌کند.

کارگران مدعی‌ هستند که حقوق دریافتی آنان کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد و در این بین شرکت واسطه‌ای که هیچ نقشی در خدمات مرکز تعویض و تعمیرات بوژی سرخس ندارد؛ به واسطه کار آنها به سودهای کلانی دست پیدا کرده‌ است.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود