اعتراض کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام در اعتراض به معوقات مزدیشان

0

منابع کارگری در معدن زغال سنگ ملچ آرام از به تعویق افتادن چهارماه دستمزد نزدیک به ۸۰ نفر از کارگران شاغل در در این واحد معدنی خبر می‌دهند و گفته می‌شود کارگران در شرایط معیشتی سختی قرار گرفته و نسبت به این بی‌توجهی معترضند.

به گفته برخی کارگران، معدن ملچ آرام که از زیرمجموعه‌های معدن زمستان یورت شمالی است، در فاصله ۲۸ کیلومتری جاده «رامیان» در منطقه «اولنگ» قرار دارد و کارگرانی که در این معدن کار می‌کنند ۴ ماه مزد معوقه طلبکارند.

کارگران این واحد معدنی می‌گویند: طلب انباشته ما مربوط به یک ماه دستمزد اردیبهشت و سه ماه دستمزد مهر، آبان و آذر ماه سال جاری است.
آنها می‌افزایند: آخرین دستمزدی که دریافت کرده‌ایم مربوط به حقوق شهریور ماه است که آنهم تقریبا یک ماه پیش به حساب کارگران واریز شده است.

طبق ادعای کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام،، جدا از ۴ ماه دستمزدی که کارگران از کارفرما طلبکار هستند، ۵ ماه حق بیمه سال گذشته و ۶ ماه حق بیمه سال جاری نیز به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

کارگران این واحد معدنی با یادآوری اینکه کار در معدن یکی از سخت‌ترین مشاغل جهان است، می‌گویند؛ ما در این معدن در ازای انجام سخت‌ترین کار حداقل مزد را دریافت می‌کنیم که آن‌هم با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.

لازم به یادآوریست که در شهریور ماه سال گذشته نیز کارگران معدن شمال شرق رامیان (ملچ آرام)، در اعتراض به معوقات مزدی خود چند روز دست به اعتصاب زده بودند و فرماندار شهرستان رامیان به آنها قول داده بود که مریر عامل معوقاتشان رو پرداخت خواهد کرد اما این چیزی از مشکل آنها کم نکرد و کاگران همچنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود