اعتراض کارگران شهرداری لوشان نسبت به تاخیر در پرداخت مطالباتشان

0

حدود ۸۰ کارگر در شهرداری لوشان با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کار می‌باشند که هنوز بابت بخش از دستمزد اسفند سال گذشته به همراه مزد چهار ماهه نخست سال جاری طلبکارند و حدودا ۵ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند.

به گفته کارگران: سالهاست که زیر نظر شهرداری در بخش خدمات، فضای سبز، موتوری و آتش‌نشانی به سختی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به تمامی تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند.
در نتیجه استمرار این وضعیت دستمزدهای کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست.

کارگران شهردار را مسئول رسیدگی به خواسته های خود می‌دانند و از وی خواسته اند تا برای منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد آنها اقدام کند.

کارگران شهرداری لوشان اعلام کردند: چون به مشکلاتمان از جانب مدیران شهری اعم از شهردار و اعضای شورای شهر و سایر مسئولان شهرستانی و استانی اهمیتی داده نمی‌شود، تصمیم داریم به زودی در ادامه پیگیری مشکلات شغلی‌مان که ناشی از بی‌توجهی به وضعیت معاش ما کارگران شهرداری است، در مقابل شهرداری تجمع کنیم.

باتوجه به خبرهای رسیده، وضعیت مشابه کارگران شهرداری در لوشان در مناطق دیگری از کشور نیز مشاهده میشود. به طور مثال در روز دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷، کارگران شهرداری منطقه ۲ کرمانشاه در اعتراض به دریافت نکردن حقوق عقب افتاده شان، در مقابل شهرداری مرکز تجمع کردند.
در سردشت نیز جمعی از کارگران شهرداری سردشت ، از جمله شاغلین در بخش فضای سبز و خدمات، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود