اعتراض کارگران شهرداری اردستان و مغان در اعتراض به عدم دریافت مطالباتشان

0

به گفته کارگران شهرداری اردستان، آنها از سوی شهرداری تهدید شده‌اند که در صورت اعتراض به عدم پرداخت دستمزدشان، از کار اخراج خواهند شد.
این کارگران با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان، نه تنها وعده‌های داده شده به آنها هنوز بی‌عمل مانده بلکه بر مشکلات آنها افزوده نیز شده است. آنها خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود هستند. اردستان یکی از شهرهای استان اصفهان است.

در گزارشی دیگر آمده است که روز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۹۸، شماری از کارگران شهرداری مغان در اعـتراض به عدم پرداخت دستمزدهای عقب‌افتاده خود اقدام به تجمع اعتراضی کردند.
این کارگران با برپایی تجمع مقابل فرمانداری این شهر خواستار دریافت ۹ ماه دستمزد معوقه خود شدند. به گفته کارگران معترض مقامات شهرداری به بهانه‌های مختلف از جمله نبود نقدینگی، از پرداخت دستمزدهای آنها خودداری می‌ورزند. آنها می‌گویند عدم پرداخت دستمزدها باعث به وجود آمدن مشکلات معیشتی زیادی برای خانواده‌هایشان شده بطوریکه دیگر توان تامین هزینه‌های زندگی را ندراند.
کارگران می‌گویند: شهرداری حقوق ما را پرداخت نکرده است و شرمنده خانواده‌هایمان هستیم. از مسئولان، از مقامات قضایی، فرماندار مغان تقاضای رسیدگی و حل این مشکل را داریم.

یادآوری می‌شود که روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۸، شماری از کارگران شهرداری رشت نیز در اعـتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای عقب‌افتاده خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران با برپایی تجمع در مقابل شهرداری رشت، خواستار پرداخت چندین ماه حقوق‌های عقب افتاده خود شدند. در جریان این تجمع رئیس شورای شهر رشت در میان تجمع کنندگان حاضر شد و وعده داد تا در اسرع وقت به خواسته‌ها و مطالبات آنها رسیدگی خواهد شد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود