اعتراض و درگیری مردم اندیمشک با مأموران و به آتش کشیدن هلال احمر و خودروهای انتظامی

0
از بعد ازظهر روز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷ ساعتهایی پیش از تحویل سال نو، درگیریهایی بین مردم دزفول و اندیمشک با نیروهای انتظامی بر سر نصب تابلوی ورودی شهر در ۵۰۰متری اندیمشک رخ داد.
قریب به یک ماه پیش نیز مردم اندیمشک علیه نصب یک تابلو بزرگ از تصاویر کشته شدگان حکومتی در سوریه، دست به اعتراض زده و تابلو را واژگون کردند.

همان موقع با میانجیگری استاندار حکومتی موضوع خاتمه یافت و در نهایت شورای شهر دزفول وعده داد که تا روز ۲۳ اسفند ماه مشکل را حل کند. اما این مشکل تاکنون حل نشده و برعهده وزارت کشور رژیم است تا مسأله را تعیین‌تکلیف نماید.

در درگیریهایی که چهارشنبه شب رخ داد، مردم خشمگین اندیمشک در اعتراض به نصب تابلو به ساختمان هلال احمر رژیم تهاجم کرده و آن را به آتش کشیدند. خبرها حاکی است که مردم چند دستگاه از خودروها و موتورسیکلتهای نیروهای سرکوبگر را هم به آتش کشیدند.
در این درگیریها شماری از جوانان و مردم به دست مأموران خامنه‌ای کشته و مجروح شدند.

صبح امروز پنج‌شنبه اول فروردین سال ۱۳۹۸، حکومت مدعی شده است که شب گذشته ۲۹ اسفند سال ۹۷، بین شهروندان دزفول و اندیمشک برای تعیین محدوده مرزی دو شهر با یکدیگر درگیر شده اند. اما اخبار رسیده حاکی از این است که در اثر تیراندازی مستقیم ماموران حکومتی به مردم در شهرهای دزفول و انديمشك در اولین روز سال نو تا کنون يك شهروند كشته و ۴۰نفر مجروح شدند.

مردم و جوانان با ماموران حکومتی درگیر شده و یک خودرو و یک موتور نیروهای سرکوبگر را آتش زدند. آنها همچنین بنر بزرگ کشته شده های حکومتی در سوریه را به آتش کشیدند.
«فریدون حسنوند» نماینده حکومتی در مجلس با وعده وعید تلاش کرد جلوی مردم را بگیرد اما شکست خورد.

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود