اعتراض نسبت به تبدیل گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به پادگان نظامی

0

در پی تجمع روز ۱۱ دیماه ۹۷، جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در مقابل مدیریت شرکت برای آزادی همکاران زندانی شان، قبل از ظهر روز گذشته آن، مامورین امنیتی با یورش به منزل محمد رضا نعمت پور اقدام به بازداشت این کارگر معترض کردند و او را پس از بازداشت به شعبه ۲۰دادگاه انقلاب اهواز و سپس مستقیما به زندان شیبان منتقل کردند.

محمد رضا نعمت پور روز ۱۰ دیماه، در حالی بازداشت شد که روز یکشنبه ۹ دیماه، در مقابل ساختمان مدیریت شرکت در برابر تهدید به بازداشت رئیس جدید حراست شرکت مقاومت کرده و به همراه دیگر تجمع کنندگان خواهان آزادی هفت همکار زندانی خود شده بود.

این بازداشت و رفتارهای دیکتاتور مابانه رئیس جدید حراست گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با کارگران و تبدیل این مجتمع عظیم صنعتی به جولانگاه نیروهای نظامی و امنیتی و در سوی دیگر تداوم بازداشت هفت کارگر حق طلب و سرافراز گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، انتقام کشی از ۳۸ روز اعتراضات خیابانی و حق طلبانه کارگرانی است که با اتحاد و همبستگی خود مافیای ثروت و قدرت را در به تعطیلی کشاندن این مجتمع بزرگ تولیدی ناکام گذاشتند و اینک پس از راه اندازی تولید در تلاشند تا با تبدیل این شرکت به یک پادگان نظامی و سرکوب فوری هر اعتراضی در آن، هزینه ۳۸ روز اعتراضات شکوهمند کارگران را چنان بالا ببرند تا دیگر هیچ کارگری جرأت دفاع از حقوق انسانی‌اش را به خود ندهد.

کارگران فولاد طی اطلاعیه‌یی که در روز پنجشنبه ۱۳دیماه منتشر شد تبدیل مجتمع فولاد به پادگان نظامی و ورود افراد نظامی از یک نهاد نظامی خاص به شرکت و تهدید و ارعاب و امنیتی کردن فضا به‌منظور به تعطیلی کشاندن همیشگی گروه ملی فولاد را محکوم کردند.

متن اطلاعیه گروه ملی فولاد اهواز:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ
از آغاز اعتراضات ما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۱٣٩۵تا به اکنون شاهد اتفاقات گوناگونی بوده‌ایم.
از احضار و تهدید فعالان اعتراضات توسط مدیران حراست و دستگاههای امنیتی گرفته تا جلوگیری از ورود برخی همکاران به شرکت؛بازداشت،زندان و شکنجه.
این اتفاقات اما هرگز مانع از ادامه حق خواهی کارگران شریف گروه ملی فولاد نگردید.
اکنون به‌دنبال سرکوب وحشیانه و غیرانسانی حرکت اعتراضی‌مان و بازداشت و گروگانگیریهای اخیر؛ حامیان مافیا ظاهراً به‌دنبال عملی کردن نقشه‌های شوم دیگری هستند و فرصت را مناسب دیده تا با ورود افراد نظامی از یک نهاد نظامی خاص به شرکت و تهدید و ارعاب و امنیتی کردن فضای کارخانجات، سناریوی بعدی خود یعنی به تعطیلی کشاندن همیشگی گروه ملی فولاد را رقم بزنند.
اکنون آرام آرام با تبدیل گروه ملی فولاد از یک مجتمع عظیم تولیدی به یک پادگان نظامی تحت تسلط دستگاههای امنیتی و قضایی قصد دارند به گمان خود شکست را بر اراده‌های پولادین ما کارگران تحمیل سازند.
در نگاه اول شاید این‌گونه به‌نظر برسد که با پایان یافتن اعتراضات خیابانی ما صدای عدالت خواهی و حق‌طلبی ما خاموش گشته اما یقین بدارید این پایان راه مبارزه ما علیه ظلم و ستم و بیداد و مافیا نیست و با درس گرفتن از گذشته و استفاده از تجارب ارزشمند خود به‌زودی با تمام قوا باز خواهیم گشت.
به‌رغم همه فشارها و شرایطی که امروز بر ما وارد ساخته‌اند این ما کارگران گروه ملی فولاد هستیم که پیروز میدان بوده‌ایم.
مبارزه ما سبب شد تا تشت رسوایی مافیای فاسد و ثروت اندوز از بام افتاده و اینک با همه توان و قدرت خود و پشتیبانانشان درصدد انتقام جویی از ما برآمده‌اند تا بلکه بر روی شکست خود و افشای یک به یک دستهای پشت پرده سرپوش گذارند.
دوستان و همکاران عزیز
اکنون گروه ملی صنعتی فولاد در شرایط بسیار خطیر و بی‌سابقه‌یی قرار گرفته و جای هیچگونه اهمال و انفعالی نیست.
از یک طرف ٧نفر از همکارانمان هنوز در بند و اسارت باقی مانده‌اند و از طرف دیگر هم هنوز احضار و بازداشتهای کارگران معترض ادامه دارد.
نمونه آخر آن بازداشت روز گذشته همکارمان محمدرضا نعمت‌زاده از پرسنل بخش یک بود که تنها به‌دلیل اعتراض نسبت به وضع فعلی و مطالبه آزادی همکاران خود دستگیر و روانه زندان شد.
سکوت و انفعال ما در قبال این اتفاقات سبب خواهد شد تا دایره سرکوب و ارعاب گسترده‌تر شده و تک‌تک ما در معرض برخوردهای حذفی و بازداشتهای فله‌ای بیشتری قرار بگیریم.
راه‌اندازی شتابزده برخی خطوط تولید نشانه بهبود اوضاع نیست.
اگر مدیریت فعلی و مسئولان استانی توان این را داشته‌اند که به این سرعت مواد اولیه تأمین نموده و دو خط از کارخانجات را راه‌اندازی کنند چرا تا قبل از شروع اعتراضات ما این اقدامات انجام نشد؟
باید با هوشیاری کامل مراقب اتفاقات پیش رو باشیم.
این راه‌اندازی خطوط و به موازات آن سرکوب و تهدید و بازداشت ها تنها حاکی از آن است که قصد دارند با آرام کردن اوضاع و خاموش کردن صدای اعتراضات و ارعاب ما، در گام بعدی نقشه تعطیلی گروه ملی فولاد در سال جدید را عملی سازند.
یکبار دیگر همگان را به اتحاد،انسجام و همبستگی دعوت نموده و انتظار می‌رود تا همه همکاران با درایت عقلی واقعیتهای موجود را دیده و شرایط بحرانی امروز را درک کرده و فرصت هر گونه سوءاستفاده و اقدام علیه آینده گروه ملی فولاد و اجرای نیات پلید مافیای فاسد و قدرت طلب را از آنان سلب نماییم.
وظیفه داریم تا با ترسیم شرایط موجود و ظلمی که به ما روا داشته‌اند برای همه رسانه‌ها ضمن رساندن صدای مظلومیت‌مان به گوش همه، سد راه عملی شدن نقشه‌های مافیای قدرت و ثروت گردیم.
و من یتوکل علی الله فهو حسبه

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود