اعتراضات مردمی در ایام تاسوعا و عاشورا

0

برغم تلاشهای رژیم برای سرکوب اعتراضات مردمی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، شهرهای مختلف شاهد اعتراضات مردمی در هیاتهای عزاداری بود:

تهران:
روز چهارشنبه ۲۸ شهریور ۹۷، در مراسم تاسوعا جوانان شورشی در خيابان دامپزشكی تهران اقدام به پخش نوحه‌هایی علیه ظلم و ستم و چپاول رژیم کردند که مورد استقبال مردم در محل قرار گرفت. آنها در نوحه شان میگفتند:  فریاد یا محمدا، به نام اسلام و خدا، بردند مال مردما، فریاد یا محمدا…

خرم آباد:
چهارشنبه شب ۲۸شهریور در شب عاشورای حسینی در هیئت پشت بازار در خرم آباد هنگامی که آخوند میرعمادی نماینده خامنه ای پشت میکروفن رفت مردم خرم آباد به او پشت کرده و خارج شدند. مردم خرم آباد به این ترتیب تنفر عمیق خودشان را نسبت به ولی فقیه و نماینده او نشان دادند.

لردگان:
روز پنجشنبه ۲۹ شهریور؛ جمعی از مردم لردگان، در اعتراض به بی آبی و خشک شدن مزارع و زمینهایشان جاده ترانزیتی لردگان – اهواز را بستند. آنان وسط جاده ایستاده و با بلندگو نوحه می خواندند که: کربلا همین جاست ما آب نداریم.

سوسنگرد:
‌روز چهار‌شنبه۲۸شهریور ماموران سرکوبگر رژیم آخوندی شماری از شهروندان شهر سوسنگرد  را به دليل سر دادن نوحه «بِسم الدين، باگونه الحراميه» (به نام دین ما را چپاول کردند) در مراسم تاسوعا دستگیر كردند.

شهروندان اين شهر در مراسم عزاداری تاسوعا در اعتراض به سياستهای چپاولگرانه آخوندهای حاکم این نوحه را سردادند.

تا كنون هويت دو نَفَر از دستگیر شدگان به نام‌های احمد سويدی از اهالی روستای حجيه و فايز عفراوی از اهالی روستای آلبوعفری از توابع شهر سوسنگرد مشخص شده است.

کرج :
روز چهارشنبه در روز تاسوعای حسینی در تمام هیئت های شهر کرج نیروهای بسیجی و لباس شخصی اطلاعات در حال کنترل  مردم و جوانان بودند.

لباس شخصی ها و همچنین نیروهای سرکوبگر انتظامی همراه و در بین همه دسته های سینه زنی و زنجیرزنی از ابتدای یک مسیر تا داخل امام زاده محمد (در حصارک) حضور داشتند.

علاوه بر این رژیم در وحشت از شکل گیری هرگونه اعتراض و تظاهرات در هر ۵۰ متر و بر سر کوچه ها لباس شخصی های خودش را مستقر کرده بود. ماموران از لشگر ۱۱۰ نیز بصورت لباس شخصی حضور داشتند و خودروهای شخصی مردم را تحت نظر می گرفتند.

همچنین روز پنجشنبه۲۹شهریور۹۷  رژیم آخوندی در وحشت از شورش عمومی و شکل گیری اعتراضات مردمی در روز عاشورا، گله های نیروهای ضدشورش خودش را در کرج مستقر کرده بود.

یزد:
روز چهارشنبه ۲۸شهریور۹۷ امام جمعه یزد در وحشت از سمت و سو گرفتن واقعی عاشورا و گسترش نوحه های ضد رژیم، خواستار شناسایی این هیئت ها و منحل کردن آنها شد.

روز پنج‌شنبه۲۹شهریورماه۹۷یک سایت حکومتی به نام رویداد۲۴ از وحشت رژیم از نوحه‌خوانی در مراسم تاسوعا و عاشورا پرده برداشت و به نقل از دو نوحه خوان یزدی نوشت:

سازمان تبلیغات اسلامی رژیم آخوندی به آن‌ها گفته است که بخشی از شعر که الله الله بود شاید باعث یادآوری برخی از موارد برای مجاهدین باشد و بخواهند علیه کشور جوسازی کنند برای همین آن را حذف کردند.

کرمانشاه:
چهارشنبه شب ایادی رژیم از ادامه نوحه خوانی برای زلزله زدگان کرمانشاه و سایر شهرهای این استان، بدلیل اینکه اسم کرمانشاه و زلزله و… دردهای مردم زلزله زده در نوحه بود، ممانعت کردند.

خانم مریم رجوی در پیامی خطاب به‌ هموطنان‌ به‌خصوص زنان و جوانان ایران گفت: زمان آن است که بر سرکوب‌ها، قساوتها و نیرنگهای رژیم غلبه کنید. با الهام از سرور آزادگان، حسین (ع) قیام‌ها را در سراسر ایران فروزان کنید و رژیم یزیدی آخوندها را از بنیاد براندازید.

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود