اعتراضات مردمی پس از فاجعه سیل در سراسر ایران

ملت ایران با اراده‌یی استوار در محاصره سیل و ویرانی

0

در فاجعه ملی و فراگیر سیل در میهمنان زندگی و جان های عزیزی از دست رفت. از کودکان تا نو جوانان. از ترکمن صحرا و گلستان و مازندران تا لرستان و کهکیلویه، و چهارمحال بختیاری و خوزستان و فارس.

در پلدختر غرقه در سیلاب و وحشت، خانواده‌ها در پشت بامها رفته بودند و سیل همه را با خود برد و هیچ فریادرسی نداشتند. و در شیراز آن همه مردم بی دفاع جانهای عزیزشان از دست رفت.

در معمولان مردم هنوز غذایی برای خوردن نداردند و کسی نمی داند که بر سر روستاههای لرستان چه آمده.

در سرپل ذهاب نیز مصیبتی به مصیبتشان اضافه شد.

در اهواز مردم در واگن‌های بدون آب و نان رها شده‌اند. بی راستی که این درد رنج هزاران روستا و شهر میهن را در نوردیده و شهرهای دیگری در خطرند.

ملت ایران در محاصره سیل و ویرانیست اما اراده اش علیه این حکومت مستبد محکم و استوار است.

در برخی مناطق استان گلستان مردم با تصمیم مخرب استانداری که یک روستا را زیر آب برد مقابله کردند و کار به ‌درگیری مسلحانه کشید.

در همین استان مردم مانع حضور نیروی جنایتکار سپاه پاسداران شدند و پسر نماینده ولی فقیه را گوشمالی دادند و دیدید که آن زن دلیر با چه شجاعتی به‌آخوند روحانی اعتراض می‌کرد.

و اما در لرستان سرکرده نیروی زمینی سپاه پاسداران اعتراف کرد که به زحمت توانسته از دست مردم عاصی پلدختر فرار کند و گفت: هیچ مسئول دولتی جرات نمی‌کند به این شهر برود.

روز چهارشنبه ۱۵ فروردین که پاسدار محسن رضایی سرکرده سابق سپاه به پلدختر رفته بود مردم با فریادهای بی‌شرف بی‌شرف با او رو به رو شدند.

بله پلدختر غرقه در سیلاب است اما عاصی و شورشی است.

مردم استان چهارمحال و بختیاری، مردمی که خانه و زندگی و شهر و روستای محروم‌شان را گل و لای سیل و فساد و ویرانگری حکومت در هم کوبیده اما ازپاننشسته‌اند و مثل تمام تاریخ‌شان عزم مقاومت دارند.
هم‌چنین در کهگیلویه و بویراحمد آن‌جا هم مردم ما با وجود همه گرفتاری‌ها و این شرایط سخت، ناآرام و معترضند.

مردم ایران در وانفسای بدترین بلاها در مقابل این حکومت ایستاده است. زیرا به‌آینده‌یی روشن امیدوار است.

مردم ایران قدرت خود را در قیام‌ها و جنبش اعتراضی ۱۵ماه گذشته به چشم دیده‌اند.

یعنی به‌چشم اندازی ایمان دارد که قابل دسترسی است. به ‌قیام و مقاومت خودش پشتگرم است و می‌داند که با دست خودش و دست‌های خودش قادر است خانه و شهر و کشوری آزاد و آباد بسازد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود