اعتراضات روز ۴ دی ۹۶ در یک نگاه

0

اعتراضات روز ۴ دی ۹۶ در یک نگاه:

۱۲۰۰ نفر از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس در اعتراض به خصوصی سازی و عدم دریافت مطالبات مزدی خود در مقابل وزارت اقتصاد و دارایی در تهران تجمع کردند.

 

کارکنان پتروشیمی در اصفهان در اعتراض به فساد موجود در شرکت و به غارت رفتن اموال شرکت مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند و خواستار بازگرداندن اموال به غارت رفته شرکت شدند.

آنان بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «ما کارکنان پتروشیمی اصفهان خواهان پایان تعلل پنج ساله در رسیدگی قضایی به پرونده مفسد اقتصادی بهروز ریخته‌گران و همدستان او و بازگرداندن اموال به تاراج رفته به این شرکت هستیم».

 

در نکا کارگران سد گلورد در اعتراض به عدم دریافت 6ماه حقوق خود دست از کار کشیده و در محل کارشان تجمع و اعتصاب کردند.

 

غارت شدگان موسسه الزهرا در مقابل استانداری در مشهد تجمع کردند.

آنها شعار میدادند:‌ «عامل فقر ملت؛ این دولت بی غیرت».

 

رانندگان اتوبوسرانی در اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق بیمه خود دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

 

رانندگان تاکسی در کنگاور استان کرمانشاه؛ در اعتراض به تعویق 4ماهه افزاش نرخ کرایه دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند.

 

جمعی از ساکنان و اهالی ۴۰۰دستگاه به تصمیم شهرداری رژیم مبنی بر تخریب سکونت‌گاههای غیررسمی، مقابل استانداری اهواز تجمع کردند. آنها می‌گویند ۵۰ سال است که ساکن این منطقه هستند.

بر روی بنر بزرگی که در دست زنان بود نوشته شده است: «مکان 400دستگاه را بر روی سر بچه‌هایمان تخریب نکنید زمستان در راه است».

 

در زرند نفرات جویای کار در اعتراض به بکارگیری نفرات غیربومی و بیکاری جوانان بومی؛ در مقابل فرمانداری زرند تجمع کردند.

 

جمعی از اهالی روستای هل آباد در اردبیل در اعتراض به تخریب کوه قارانی در محدوده روستای هل آباد، مقابل استانداری اردبیل تجمع کردند. شخصی بنام عباسی که با دادن رشوه به سران ارگانهای ذیربط اجازه بهره برداری از کوه را بخاطر ایجاد کارخانه شن و ماسه کسب کرده است.

 

جمعی از خانواده های بلاتکلیف در مسکن مهر شهرک ابریشم در استان البرز نسبت به بلاتکلیفی خود در مقابل اداره کل راه و شهرسازی در کرج تجمع کردند.

 

بازاریان گناوه که در اعتراض به مصوبه جدید درباره خرید ته ‌لنجی از ۲دی مغازه‌های خود را بسته و دست به اعتصاب زده‌اند؛ سومین روز  اعتصاب خود را پشت سرگذاشتند.

 

جمعی از رانندگان کامیون در دزفول در اعتراض به سهمیه بندی گازوییل تجمع کردند.

 

جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال۹۴ شهرداریهای کشور در اعتراض به عدم جذبشان با وجود پذیرفته شدن در آزمون؛ ‌پس از ۲سال مقابل استانداری اهواز تجمع کردند.

 

100 نفر از رانندگان تاکسی در یاسوج در اعتراض فعالیت تاکسیهای اینترنتی مقابل شورای شهر تجمع کردند.

 

علیرغم تهدیدها، تجمعات کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز در راه احقاق حقوق برحقشان ادامه دارد این تجمع در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی پس از پلمب کارخانه که از 25 آذر ماه آغاز شده است، علیرغم تهدید به اخراجشان از کار، کماکان ادامه دارد.

 

کشاورزان شهرستان امیدیه در اعتراض به کمبود آب کشاورزی مقابل سازمان آب منطقه ای زهره و جراحی تجمع کردند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود