اعتراضات در ایران علیرغم تلاشهای رژیم و ارگانهای سرکوب

0

طی هفته‌ای که گذشت علیرغم تمام تلاشهای رژیم و ارگانهای سرکوب برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در ایران، ولی باز هم اقشار گونان از اعتصاب و اعتراض و تجمع و بیان خواستهایشان عقب نشینی نکرده و آمار اعتراضات رو به افزایش است.

اعتراضات

طی هفته گذشته جمعا ۷۲مورد اعتراض و تجمع صورت گرفت که شامل:
کارگران ۱۵مورد
غارت شدگان ۶مورد
بازنشستگان ۷مورد
دانشجویان ۱مورد
سایر اقشار ۳۳مورد
زندانیان ۸مورد
اعتصاب غذای زندانیان ۲مورد
متوسط حرکتهای اعتراضی روزانه ۱۰مورد خلاصه می‌شود.

 

چارت حرکات اعتراضی هفته چهارم شهریور

 

کارگران:
طی هفته گذشته کارگران  ۱۵مورد اعتصاب و تجمع داشتند. در این زمینه میتوان به تجمع چند روزه کارگران کارخانه پارس میل لنگ تاکستان در اعتراض به تعدیل ۴۰نفر از همکارانشان،  تجمع ۲روزه کارگران فازهای ۲۰ و ۲۱ عسلویه در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه و تجمع کارگران پارس جنوبی در بندر کنگان در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه خود  اشاره کرد.
غارت شدگان:
در این هفته غارت شدگان ۵ تجمع داشتند که شامل تجمع غارت شدگان موسسه کاسپین (مشهد، تهران، پارس‌ آباد‌ مغان) غارت شدگان موسسه سپهر ایرانیان (مهاباد)  غارت شدگان زمینهای علی آباد کلنگان (شهرک نگین در شمال اصفهان)  بود.
بازنشستگان:
در این هفته در پاسخ به فراخوان داده شده و در اعتراض به وضعیت معیشتی، بازنشستگان فرهنگی در تهران، بازنشستگان و پیشکسوتان پرستاری، پیراپزشکی، بهداشت، بازنشستگان کشاورزی، بانکی و فرهنگیان در تهران، بازنشستگان کشوری در کرمانشاه، بازنشستگان کشوری و پیشکسوتان پرستاری در یزد و بازنشستگان فرهنگی در مشهد، تجمع و اعتراض کردند.
دانشجویان:
طی هفته گذشته دانشجویان دانشگاه ملی ایران در تهران، در اعتراض به تعطیلی خوابگاهشان تجمع کردند.
سایر اقشار:
در هفته ای که گذشت اقشار مختلف در مجموع ۳۳مورد اعتراض، تجمع و اعتصاب داشتند. بطور متوسط در هر روز ۵تجمع، اعتراض و اعتصاب صورت گرفت.
مهمترین اعتراضات از این قرار بود:
اعتراض به اعدام رامین حسین پناهی  لقمان مرادی و زانیار مرادی و همچنین حملات موشکی سپاه به احزاب کردی در عمق خاک عراق  طبق فراخوان داده شده در شهرهای بانه، اشنویه، پیرانشهر، مریوان، سنندج، مهاباد، سقز، پاوه، بوکان، سردشت، کامیاران، قروه، دیواندره، دهگلان، نقده، سرپل ذهاب، ارومیه، قصرشیرین و کرمانشاه، اعتصاب عمومی شکل گرفت و مغازه داران و بازاریان  مغازه‌هایشان را بستند و دست به اعتصاب زدند. به همین علت در شماری از شهرهای کردی نزدیک به ۴۰ تن از فعالین مدنی را دستگیر کردند.
اعتراض کشاورزان پیرانشهر: در پیرانشهر، کشاورزان در اعتراض به عدم دریافت مطالباتشان از کارخانه قند، دست به اعتراض زده و از ورود کامیونهای حمل چغندر به کارخانه جلوگیری کردند.
زندانیان:
در اعتراض به اعدام رامین حسین پناهی، لقمان مرادی و زانیار مرادی، ۲زندانی سیاسی زندان مرکزی تبریز،‌(علی احمد سلیمان و یوسف کاکه ممی)، زندانیان سیاسی زندان گوهردشت (آرش صادقی، ابراهیم فیروزی، پیام شکیبا، پیروز منصوری، سعید شیرزاد، سعید ماسوری، جواد فولادوند، حسن صادقی، مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی)، افشین حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی، سهیل عربی زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ، زندانیان سیاسی زندان مرکزی اردبیل، آتنا دائمی زندانی سیاسی زندان اوین و زندانیان سیاسی – عقیدتی زندان اوین (نرگس محمدی، نسرین ستوده، گلرخ ابراهیمی ایرایی، مریم اکبری منفرد، آتنادائمی، آزیتا رفیع زاده و نگین قدمیان)، پیام و نامه اعتراضی منتشر کردند.
اعتصاب غذا:
طی هفته گذشته بهاالدین قاسم زاده محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه در پی ضرب و شتم و انتقال به سلول انفرادی و مهین تاج احمدپور زندانی سیاسی زندان نشتارود تنکابن در اعتراض به عدم رسیدگی و محرومیت از حداقل امکانات زندان  اعتصاب غذا کردند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود