ادامه تجمع اعتراضی مردم خرمشهر در اعتراض به استخدام و بکارگیری عناصر غیر بومی

0

روز یکشنبه ۳ دی ۹۶، جوانان بیکار در خرمشهر برای چندمین روز متوالی دست به اعتراض زدند. این جوانان در اعتراض به استخدام و بکارگیری عناصر غیر بومی و عدم اشتغال جوانان و مردم بومی این شهر در مقابل دفتر عضو مجلس از این شهر دست به تجمع زدند. بر روی بنرهای این جوانان نوشته شده بود:

تا کی باید جوانان بیکار خرمشهر بلاتکلیف باشند

نیروی غیر بومی نمی خوایم نمی خوایم

خرمشهر را خدا آزاد کرد نتیجه کار مسئولین بیکاری؛ اعتیاد

طی روزهای گذشته معترضان ابراز میکردند که روز دوشنبه۲۰ آذر، برای کار و استخدام به مسئولان مجتمع فولاد کاوه که فاز اول آن با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان از طریق هلدینگ صنایع معدنی کاوه پارس به بهره‌برداری رسیده است، مراجعه کرده‌اند، ولی آنان از استخدام جوانان بومی خوددای می‌کردند.

لازم به یادآوری است که پروژه‌های شرکت فولاد کاوه اروند برای تولید محصولات طویل فولادی در منطقه آزاد اروند، در دو فاز اجرا می‌شود.

در فاز اول این طرح، احداث کارخانه نورد برای تولید میلگرد و وایر با مجموع ظرفیت تولید۶۰۰ هزار تن در سال است. همچنین فاز دوم طرح نیز شامل احداث واحدهای احیاء مستقیم به ظرفیت یک میلیون و۷۰۰ هزار تن، فولادسازی به ظرفیت ۲ میلیون تن و نورد قطعات سنگین به ظرفیت یک میلیون و۴۰۰ هزار تن در سال است.

مجتمع فولاد کاوه اروند، قرار است که برای حدود ۲۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد ‌کند. سرمایه گذاری برای احداث این کارخانه از سوی بنیاد مستضعفان صورت گرفته اما تنها کسانی که از این پروژه سهمی نمی‌برند، مستضعفان هستند. اعتراض جوانان جویای کار خرمشهری نیز در همین راستا می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود