ادامه تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مریوان

0

صبح روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۹۷، کارگران و کارکنان شهرداری مریوان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا وارد سومین روز تجمع خودشان در مقابل شهرداری شدند.

کارگران و کارمندان شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی ۶ ماهه خود با پهن کردن سفره خالی روبروی ساختمان شهرداری، اعتراض خود را نشان دادند.
کارگران شهرداری معوقات سال ۹۵ و ۹۶ خود را تاکنون دریافت نکرده اند، در مقابل اما کارگران و کارکنان شهرداری با برخورد توهین آمیز شهردار و اعضای شورای قلابی شهر روبرو شدند و در اینصورت تنها راه حل دست زدن به تحصن و اعتصاب علیه اهانت شهردار و شورای شهر و دریافت حقوق معوقه می باشد.

کارگران می‌گویند: زمانی که در تیرماه سال گذشته، شهردار جدید آمد، قرار شد که دستمزدهای کارگران به موقع پرداخت شود اما نه تنها پرداخت دستمزدها مرتب نشد بلکه معوقات سال‌های گذشته را نیز با ما تسویه حساب نکردند.

کارگران که هنوز عیدی ۹۶ خود را نگرفته‌اند، با انتقاد از بی‌توجهی مقامات ازجمله اعضای شورای شهر می‌گویند: از ابتدای سال جاری فقط ۴ میلیون تومان به حساب کارگران ریخته‌اند؛ روز (۱۲دی ماه) نیز ۳۰۰ هزار تومان به حساب هر کارگر واریز کرده‌اند؛ آیا فکر می‌کنند با این مبلغ ناچیز مشکلات ما کارگران حل می‌شود؟! آیا نمی‌دانند که کرایه یک خانه متوسط در همین مریوان حداقل ماهانه ۵۰۰ هزار تومان است؟! ما کارگران چگونه باید امورات زندگی‌مان را بچرخانیم؟ آیا پرداخت ۳۰۰ هزار تومان، بازی دادن کارگر نیست؟

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود