ادامه‌دار شدن تجمع اعتراضی کشاورزان ورزنه

0

روز پنجشنبه ۱۳ دیماه ۹۷، کشاورزان ورزنه در دروازه عباس تجمع اعتراضی خودشان را در اعتراض به ندادن حق‌آبه شروع کردند.

کشاورزان در تجمع خود شعار می‌دهند:
روحانی دروغگو زاینده رود ما کو
اگر مسئول نداریم بریم قبرس بیاریم
درود بر کشاورز مرگ بر ستمگر
همشهری باغیرت اتحاد اتحاد
می‌ایستیم می‌میریم حقمونو میگیریم
مرگ بر روحانی دروغگو

کشاورزان برای رسیدن به خواسته خود تا کنون نزدیک به صد حرکت اعتراضی داشتند اما هیچ پاسخی به جز زور و فشار دریافت نکرده‌اند.
روز گذشته نیز کشاورزان اصفهان با نیروی ضدشورش درگیر شدند. نیروی انتظامی مانع تظاهرات کشاورزان شد و به شلیک هوایی کرد. کشاورزان علیه نیروی انتظامی فریاد می‌زدند بیشرف بیشرف و نیروی انتظامی را هو کردند.

در جریان تظاهرات و تجمع بزرگ کشاورزان در روز گذشته، در پل خواجو و در بستر رودخانه زاینده رود یک زن شجاع کشاورز طی سخنانی فریاد می زد و می گفت:
«….. دوتا جوان دیروز یکی شان هفت اش بود که در اثر فقر که خودکشی کردند. فرزند از پدر و مادرش انتظار دارد که کمکش کند اما ما دستمان خالی است. ما به خدا از بچه های مان خجالت میکشیم. پسر ۳۰ ساله ۳۳ ساله نمی توانیم. زندگی کنیم زندگی کاذب می کنیم.

به قرآن ما داریم در زندگی تمام زن های ما دارند در خانه نون می پزند دارند سبزی پاک می کنند در خانه. زن های ما آمده اند در شهر دارند کارهای زن های شهر را می کنند. توی خانه شهری ها دارند کلفتی می کنند.
این درد دل همه همسران کشاورز است. به خدا ما بدبخت شدیم. ما ثروتمندیم، فقیر شدیم!
پس چرا به داد ما نمیرسید؟! چرا وقتی می آییم حرف میزنیم ما را…؟ ما بدبخت شدیم کشاورزان بدبخت شدند. دخترها و پسرهایمان در خانه مانده اند! بیچاره شدیم!»

خانم مریم رجوی در حمایت از اعتراضات کشاورزان و بازنشستگان فراخوان دادند:

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود