اختلاف طبقاتی در ایران آخوند زده ۱۵برابر افزایش یافت

ختلاف طبقاتی در ایران آخوند زده ۱۵برابر افزایش یافت بر اساس آمار بانک مرکزی همین رژیم ، ۱۰درصد بالایی طبقه مرفه ۱۵برابر ثروتمندتر شده‌اند

0

اختلاف طبقاتی در ایران آخوند زده ۱۵برابر افزایش یافت

بر اساس آمار ارائه شده از بانک مرکزی رژیم، در سالهای اخیر شکاف طبقاتی 15برابر افزایش یافته است.

یک روزنامه حکومتی نوشت: «در دولت روحانی روند رشد شکاف طبقاتی به شکلی بی‌سابقه افزایش یافته و بر اساس آمار بانک مرکزی، ۱۰درصد بالایی طبقه مرفه ۱۵برابر ثروتمندتر شده‌اند».

یک رسانه دیگر حکومتی نیز نوشت: آمار‌های بانک مرکزی می‌گویند دولت نه تنها به سمت کاهش فقر و رفع فاصله طبقاتی در جامعه حرکت نکرده است بلکه این فاصله را بیشتر و وضع عدالت توزیعی در جامعه را بغرنج‌تر از گذشته کرده است.

خبرگزاری حکومتی ایسنا 20 آبان 96 در گزارشی نسبت به وضعیت مردم فقر زده و حاشیه نشینان محله «منبع آب» اهواز نوشت: محله «منبع آب» یکی از محلات حاشیه‌نشینی در اهواز به شمار می‌آید که در شرق این شهر قرار دارد. این محله چه از لحاظ قدمت و چه از لحاظ وسعت و جمعیت، از بزرگترین محله‌های اسکان غیر رسمی اهواز به شمار می‌آید که حدود ۵۰۰۰ نفر در قالب ۸۱۸ خانوار در سکونت گاه‌های ناایمن این منطقه زندگی می‌کنند. محله منبع آب هم‌اکنون با مسایل متعدد اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی از جمله ساخت‌وسازهای غیر مجاز، نداشتن پروانه ساخت و سند قانونی، نارسایی خدمات شهری، آلودگی زیست‌محیطی، بیکاری، اشتغال کاذب و … مواجه است».

 

اختلاف طبقاتی در ایران آخوند زده ۱۵برابر افزایش یافت

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود