اتحاد و همدلی مردمی برای کمک به سیل‌زدگان در سراسر کشور

0

فاجعه سیل در استانهای گلستان و خراسان شمالی و مازندران و شیراز و لرستان و اهواز و سمنان، با خسارات گسترده و زیر آب رفتن روستاها و قطع راههای ارتباطی و جان باختن هموطنان، مردم دردمند این مناطق را در عید نوروز به سوک عزیزان نشاند.

منابع حکومتی خبرهای مربوط به ابعاد خسارات و تلفات را به درستی اعلام نمی‌کنند. در این بین کمکهای دولتی برای مردم بسیار کم و سطح پایین است و می‌دانیم باز هم خود مردم هستند که ناچار باید به داد مردم سیل‌زده برسند و دست یاری به آنها بدهند. همان‌طور که به کمک مردم زلزله‌زده‌ی بم و آذربایجان و کرمانشاه و . . . برخاستند. این کار هم‌زمان به دو سطح مختلف اشاره دارد: سطح بالای انسانیت مردم، و سطح پایین حقوق انسانی ومدنی انها

در زیر به کمکهای انسان‌دوستانه مردمی اشاره‌ای شده است:
در گمیشان حضور بی نظیر مردمی برای جلوگیری از سیلاب به داخل گمیشان صورت گرفته است و تاکنون هیچ مسئولی در آنجا دیده نشده است.

مردم شهرهای سیل‌زده در استان‌های گنبد و گلستان همچنان درگیر سیل ویران‌گر چند روز اخیر هستند و از سوی مسئولان کمک چندانی به آنها نشده است. تاکنون مرگ یازده نفر، خرابی و زیر آب رفتن صدها خانه، آب‌گرفتگی چندین شهر و هزاران محل مسکونی و بی‌خانمانی ده‌ها هزار نفر گزارش شده است.
کانونهای شورشی در پاسخ به فراخوان خانم مریم رجوی به یاری سيل زدگان شتافتند

در آق‌قلا همه کمک هایی که ارسال شده از طرف مردم هست ، قایق ها هم شخصی و از طرف مرد م شریف و مسئول جامعه است …

درخواست کمک به هموطنان سیل زده در گمیش تپه:
”به داد گمیش تپه برسید، اينجا بيل نداره، حتى ناهارشون هم يك سوم خوردن، لودر بفرستین، همه جا رو آب گرفته، به دادش نرسيد فاجعه به بار مياد
اين كيسه ها براى نانواييه، همه بيلها رو بچه ها از محل ها جمع كردن“

ایجاد سرگرمی برای کودکان سیل زده در سالن نقی پناهی گنبدکاووس توسط چند جوان انسان دوست

اقدام تحسین برانگیز مردم ثلاث باباجانی
مردم این شهر در حالی که هنوز از آسیب های زلزله رهایی نیافته اند، ستادی را برای جمع آوری هدایا به مردم سیل زده گلستان تشکیل دادند.

اقدام تحسین برانگیز مردم ثلاث باباجانی

اما در مقابل از روز گدشته تعقیب و پیگرد شوراهای خودجوش مردمی کمک رسانی و اخلال در کار نهادهای مستقل امدادی در شهرهای مختلف از سوی نیروهای اطلاعاتی بیشتر شده است.
اگر در جامعه‌ای جان انسان و آسایش و امنیت و آزادی‌اش اهمیت داشته باشد، اگر مردم از اختیار تعیین سرنوشتشان برخوردار باشند آن‌گاه اتفاق‌های نادر و غیرقابل پیش‌بینی هم به مصیبتی بزرگ نمی‌انجامد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود