آغاز مجدد تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه در محوطه شرکت

0

روز یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷، کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به آزاد نشدن اسماعیل بخشی که وعده اش را برای روز ۱۷ آذر داده بودند، اما همچنان در زندان بسر می برد، در محوطه این شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.

کارگران روز گذشته شنبه ۱۷ آذر اعلام کردند:‌ به محض اینکه شنیدند از شنبه اعتصاب است، به دروغ اعلام کردند که اسماعیل بخشی را شنبه آزاد می کنند. اما دیدیم که دروغ بود و فقط برای این بود که اعتراض ما را آرام کنند و در نطفه خفه کنند.
همانطور که قبلا هم صحبت شده از فردا اعتصاب می کنیم دیگر تحمل این همه وعده دروغی کافی است.

لازم به ذکرست که کارگران نیشکر هفت تپه تا هفته گذشته در یک اعتصاب بی‌نظیر ۲۸ روزه بسر می‌بردند که توسط حکومت و با طرفندهای مختلف به اتمام رسید.
این درحالی بود که اتحاد و همبستگی بالایی را بین کارگران و سایر اقشار مردم در شهرها و حتی کشورهای مختلف با کارگران نیشکر به نمایش گذاشت.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، علیرغم پایان اعتصاب، دیگر آن کارگران قبل از اعتصاب نیستند، آن چیزی که دیروز کل دم و دستگاه دولت سرمایه و مدافعان غارت و سرکوب، برایش هلهله به پا کردند، چوبی دو سر باخت برای آنان و مارش پیروزی کارگران هفت تپه بود.
چرا که از این پس و بدنبال ۲۸ روز اعتصاب شکوهمند و ایستادگی کم نظیر کارگران، آنان یا باید درس عبرت گرفته باشند و حق و حقوق انسانی کارگران را رعایت کنند و یا اگر چنین نکنند از این پس در برابر کارگران آبدیده‌ای قرار خواهند گرفت که دیگر گسستن زنجیرها را آموخته و با کوهی از تجربه و آگاهی و پشتوانه ی عظیمی از حمایتهای داخلی و بین المللی، میتوانند و قادرند در اعتصابی دیگر، بطور قاطعانه ای پیروز بی برو و برگرد میدان شوند.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود