اعتصاب و تجمع کامیونداران خرم آباد، دورود و ازنا

0 79

اعتصاب و تجمع کامیونداران خرم آباد، دورود و ازنا
روز پنج شنبه ۳ خرداد، جمعی از رانندگان کامیون خرم آباد، دست از کارکشیده ودر محل پایانه بار این شهرستان تجمع کردند. همچنین رانندگان کامیون های حمل بار سیمان دورود و گندم ازنا در اعتصاب هستند.

آنها علت اعتراض خود را بی توجهی برخی مسئولان نسبت به خواسته هایشان و تطابق نداشتن هزینه های حمل بار با میزان تورم موجود در کشور اعلام کردند.

نخستین خواسته آنها افزایش کرایه های حمل بار است و از چهار سال پیش تاکنون نه تنها نرخ کرایه ها در خرم آباد تغییری نداشته است بلکه در مواقعی با کاهش مواجه شده است.

یکی دیگر از خواسته های کامیونداران خرم آباد کاهش تناژ بار می باشد، سالهاست که این میزان در حال افزایش است درحالیکه این مساله از یک طرف باعث استهلاک شدید کامیون ها و از سوی دیگر موجب حمل بار بدون رعایت استانداردهای لازم می شود.

همچنین در نظر نگرفتن سختی کار در سنوات بیمه را از دیگر مشکلات کامیونداران می باشد، یکی از کامیونداران در این رابطه میگوید: اگر این قانون در نظر گرفته می شد اکنون من با ۷۰ سال سن نباید بخاطر گذران زندگی تا زمان پر شدن ۳۵ سال مقرر شده، مشغول به کار باشم.

راننده دیگری از نبود عدالت در سیستم تقسیم بار شکایت داشت و افزود: برخی از شرکت های باربری به اتکای روابط و زد وبندها، بارها را در انحصار خود گرفته اند که این مسئله موجب پایین آوردن کرایه ها برای آنها و ضررهای بی شمار برای ما شده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود