وضعیت شهر کازرون در دومین شب تظاهراتشان

0 35

وضعیت شهر کازرون در دومین شب تظاهراتشان
تجمع ١٠٠ و ٢٠٠ نفری مردم بصورت پراكنده در ميدان شهدا و مقابل ستاد نماز جمعه شکل گرفته است. همچنین نیروهای امنیتی هم روبروی ساختمان عارف و رو بروی هلال احمر مقابل مسجد امام زمان واقع درميدان شهدا مستقر هستند.

معترضین امكان فيلم گرفتن ندارند و هر كس که اقدام به  فيلمبرداری کند، دستگیر شده و گوشی وی را توقیف می کنند. اگر گوشی موبایل دست هرکس  ببیننند دستگیرش میکنند و گوشی را هم جلوی خود نفر خرد میکنند . این موضوع در چندین مورد مشاهده شده است.

ماشينها و موتورهایی که شب گذشته توسط مردم آتش زده شد توسط مامورین جمع آوری شده است. هنوز خيابانها پر از سنگ است و ترافيك نیز سنگین است. نیروهای گارد ضد شورش در تمام خیابانهای منتهی به میدان شهدا ایستاده اند ولی با تاریکی هوا در حال تمرکز در یک نقطه هستند. مردم مجددا از گوشه و کنار در حال جمع شدن هستند و بدون شعار دارند پیش میروند و مترصد حمله هستند. کل خط اینترنت و موبایلها به طورکامل قطع هستند.

هنگام غروب، حدود ۳۰ ماشين يگان ويژه با چند اتوبوس پر از ماموران ضدشورش از اصفهان به  سمت كازرون اعزام شدند. طبق گزارشات دریافتی، در میان راه مردم ماشينها را نگه داشته و پرسيدند چه خبر شده است و نفرات يگان ويژه گفتند: كازرون شورش شده و ما ماموريت داريم به آنجا برویم و وضعیت را آرام کنیم.

جمعی از کشاورزان استان سمنان به خاک وخون کشیده شدن تظاهرات مسالمت آمیز مردم کازرون را محکوم کردند.
همچنین استادان و دانشجویان دانشگاه‌ آزاد استان البرز، ضمن محکوم کردن کشتار مردم مظلوم کازرون، مردم آزاده ایران در سراسر کشور را به قیام و اعتراض سراسری فرا خواندند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود