تجمع اعتراضی کارگران هپکو و بستن مسیر راه آهن در اراک

0 52

تجمع اعتراضی کارگران هپکو و بستن مسیر راه آهن در اراک
روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت۹۷، کارگران شرکت هپکو  در اراک در اعتراض به حقوق‌های پرداخت نشده چند ماه گذشته و حق سنوات بازنشستگان راه‌آهن شمال به جنوب را مسدود کردند.

زنان کارگر این مجموعه صنعتی نیز همراه دیگر همکاران خود در تجمع امروز حضور داشتند. کارگران گفته اند امروز تا پاسخ روشنی نگیریم از روی ریل کنار نمیرویم. این کارگران ازساعات اولیه صبح به همراه ناهار خود در این تجمع شرکت کردند. تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است و راه آهن سراسری زمان بندی حرکت قطار ها را تغییر داده است.

این اعتراضات که از روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷، در واکنش به بی‌توجهی بخش خصوصی کارخانه به وضعیت شرکت و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه دارد.

دلیل برپایی این اعتراض دو روزه، بی‌تفاوتی کار فرمای کارخانه در قبال پرداخت مطالبات کارگران و وضعیت شرکت است. به گفته کارگران، مشکلات کارخانه هپکو اراک هر روز بیشتر می‌شود و بخش خصوصی کارخانه که اخیرا مسئولیت این واحد صنعتی را برعهده گرفته، نسبت به مشکلات کارخانه و کارگرانش بی‌توجه است.

طبق اظهارات کارگران هپکو، آنها در جریان اعتراضاتشان هیچ پاسخی از سوی مسئولان دریافت نکردند به همین دلیل امروز نیز اعتراض خود را ادامه داده اند.

روز گذشته تجمع کنندگان بنری را با خود حمل میکردند که این بنرچک نمادین برای کنایه به واگذاری کارخانه ۳۰۰ میلیاردی هپکو با مبلغ ده میلیون تومان بوده است. آنها همچنین با نصب پرچم عزاداری اعتراض خود را به نمایش کشیدند. کارگران همچنین بنری با علامت ورود ممنوع برای کارفرمایی که ۶۰۰ نفر را اخراج کرده است را در دست داشتند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود