حرکت اعتراضی دو کارگر با جلوگیری از بارگیری کامیونها

0 67

حرکت اعتراضی دو کارگر با جلوگیری از بارگیری کامیونها
روزشنبه ۱۸ فروردین ۹۷، دو کارگر کارخانه ذوب آهن کردستان به اسامی احمد امینی و علیرضا رستمی جلوی بارگیری کامیون های این کارخانه را گرفتند. آنها گفتند تا شرکت حق حساب و تکلیف بیمه و سختی کارشان را مشخص نکند نمی گذاریم بارگیری شود.
با توجه به وجود معادن سنگ‌آهن در منطقه كردستان، كارخانه ذوب‌آهن در قروه تاسیس شد. بعد از مدتی اين كارخانه به بهره‌برداری رسيد اما اين كارخانه تاكنون فقط نام ذوب‌آهن را يدك می كشد و هنوز به مرحله توليد فولاد كه هدف نهايی از تاسيس آن بود، نرسيده است.
كارخانه ذوب‌آهن كردستان مدتهاست که فقط توليد چدن داشته است و هيچ وقت به مرحله توليد فولاد نرسيده است. در حالی كه اين كارخانه در ابتدا با نام ذوب‌آهن ساخته شد و محصول نهايی بايد به فولاد می‌رسيد.
پس از راه اندا زی، سهام این کارخانه به بخشهای خصوصی واگذار شد که از سهامداران بسيار خرد و كوچك بودند و فقط خريدار ساختمان كارخانه يا ماشين‌آلات آن بودند و تعهدی در قبال كارگران و حقوق عقب‌افتاده و بيكاری آنها نمی پذیرند
كارگران این کارخانه بارها نسبت به انعقاد قرارداد مستقيم با كارفرمايان اصلی تاكيد داشتند و اعلام کردند بعد از ۱۰ سال كار هنوز امنيت شغلی ندارند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود