حمله گارد ویژه به کارگران هفت تپه در حال اعتصاب

0 150

حمله گارد ویژه به کارگران هفت تپه در حال اعتصاب
دنبال ۵ روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق عقب مانده خود، روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، نیروهای گارد ویژه به کارگران حمله کرده و اقدام به دستگیری آنها کرده اند. این نیروها برای جلوگیری از ادامه اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه از اهواز منتقل شده اند.

تعداد زیادی از کارگران توسط نیروهای گارد دستگیر و به پاسگاه هفت تپه منتقل شده اند. گزارشات حاکی از این است که تعدادی از کارگران برای ممانعت از دستگیری، از طریق کانالهای آب اقدام به فرار کرده اند. تعدادی از کارگران بازداشت شده اند.

کارگران بازداشتی ابتدا به پاسگاه هفت تپه منتقل شده و پس از بازجویی و پرونده سازی برای آنها؛ به پلیس امنیت تحول داده شده اند و احتمال میرود که آنهان به دادگستری شوش منتقل گردند.
تعداد کارگران بازداشتی به ۳۴ نفر بالغ شده است که از جمله میتوان به اسامی آقایان کرامت پام، اسماعیل بخشی ، علیپور، ثامر سواری، دانیال کعبی، سید هادی احمدی؛ فاضلی و مهدی چعب اشاره نمود.

تجمع  کارگران اعتصابی  در محوطه شرکت همچنان ادامه دارد. کارگران علاوه بر پرداخت مطالبات حقوقی خود، خواستار آزادی بی قید شرط تمامی کارگران بازداشتی  هستند.

تعدادکل کارگران نیشکر ۴۰۰۰ نفر می باشد که بیشتر آنها قراردادی وپیمانی هستند ۷۵۰ کارگر رسمی وجود دارد که هنوز حقوق آبان ماه خود را نگرفتند.

لازم به ذکر است روز گذشته ۱۴ بهمن ۹۶، بخشدار شوش که تلاش بر شکستن اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه داشت بامقاومت آنها روبرو و پس از ساعتی مجبور به ترک شرکت شد.
براساس گزارشات دریافتی، موتورسواران گارد ویژه برای ایجاد رعب و وحشت، با موتور میان مزارع نیشکر، بین کارگران بخش کشاورزی جولان داده و کارگران که با موتور سر کار می‌آیند را مورد حمله قرار داده و تعقیب می‌کنند. همچنین نیروهای گارد ویژه و انتظامی کلیه درهای کارخانه را به کنترل خود در آورده و دور تا دور کارخانه در حال گشت زنی هستند تا مانع از پیوستن کارگران بخش کشاورزی به کارگران اعتصابی در داخل شرکت شوند.

کشاورزان در اعتراض به اقدامات تحریک آمیز نیروهای ویژه در مزارع نیشکر اقدام به آتش زدن مزارع شرکت ۸۰۰ کردند.

مزارع به آتش کشیده شده نیشکر هفت تپهکارگران اعتصابی داخل کارخانه گزارش دادند جو امنیتی بالایی در داخل کارخانه حاکم است و کارخانه تبدیل به پادگان شده است.

بدنبال این واقعه دبیرکل اتحادیه آزاد کارگران ایران، از مردم و کارگران شوش و دزفول خواست به حمایت از کارگران نیشکر هفت تپه بپیوندند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود