تجمع اعتراضی بازاریان دهدشت

0 114

تجمع اعتراضی بازاریان دهدشت
روز یکشنبه ۱۵ بهمن‌ ماه ۹۶، بازاریان در دهدشت در اعتراض به افتتاح و راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش مقابل اتاق اصناف کهگیلویه تجمع کردند.

با توجه به محصور بودن شهر دهدشت و هم چنین رکود اقتصادی و نداشتن ارتباط مواصلاتی و راه ترانزیت همین امر باعث شده در ۳سال گذشته عده زیادی از اصناف خوشنام و با سابقه این شهرستان دچار ورشکستگی و جمع‌آوری واحد صنفی شوند و تعداد زیادی از این اصناف به شهرستان‌های همجوار مهاجرت نموده‌اند.

حال چنانچه شعبه دوم این فروشگاه که مجوزی از شهرستان و استان دریافت نمی‌نمایند و ارتباطی هم ندارد تأسیس شود، باعث ورشکستگی حداقل ۱۰۰ واحد صنفی خواهد شد و به ازاء هر واحد ۵ نفر و مجموعاً ۵۰۰ نفر بدون درآمد می‌شوند.

به گفته بازاریان دهدشتی باز شدن این فروشگاه‌ها در شهرستان و فروش اقلام و جنس‌هایی با بندهای خاص و ناشناخته موجب کسادی شدید واحدهای صنفی شده است.

آن‌ها بر این باورند که با عدم مدیریت بر نحوه فعالیت‌های قارچ‌گونه این فروشگاه‌ها شاهد افزایش نرخ بیکاری و به زندان رفتن جوانان این شهرستان خواهیم بود

حمیدرضا بهمنی از بازاریان شهر دهدشت با بیان اینکه راه اندازی شعبه دوم فروشگاه کوروش چیزی جز ضرر و زیان برای این شهرستان به همراه نخواهد داشت، محرومیت شهرستان کهگیلویه را یادآور شد و با کنایه گفت: به چه چیزی قسم بخورم، به پتروشیمی‌مان قسم بخورم یا به واحدهای تولیدی و کارخانه‌هایمان و یا به بزرگراه‌ها و فرودگاهایمان، به چه چیزی قسم بخورم، چشم این مردم به آسمان و نزولات آن است و یک یارانه، فروشگاه کوروش حتی گردش اعتبار بانکی برای این شهرستان ندارد و به صورت خالص فقط خون مردم این شهر را می‌مکد و باعث کوچ آن‌ها از این شهرستان می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر این مشکل حل نشود تبدیل به یک مشکل امنیتی خواهد شد، بیان کرد: اگر این فروشگاه فردا در دهدشت افتتاح شود بنده جمع می‌کنم و از این شهرستان خواهم رفت و مطمئناً سایر بازاریان هم از این شهر مهاجرت خواهند نمود و مسوولان شاهد خالی‌شدن و سوت و کور بودن دهدشت خواهند بود.

بهمنی با بیان اینکه نمی‌شود با قانون سر مردم را برید، گفت: این مردم هستند که قانون را مشخص می‌کنند، قانون یعنی رفاه و آسایش مردم، این که نشد قانون؟ پول و سرمایه و اعتبار مردم را ببری و بیکاری ایجاد کنید بعد بگید قانون؟

یکی دیگر از بازاریان دهدشت در اعتراض به افتتاح فروشگاه‌های کوروش در دهدشت می‌گوید: چرا فقط فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دهدشت خوب تقسیم می‌شوند اما بودجه این مملکت در دهدشت تقسیم نمی‌شود؟ بنده خودم پنج فرزند لیسانس و فوق لیسانس دارم و همه آن‌ها بیکار هستند، مسئولان ساکت ننشینند و جلوی افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای را بگیرند.

نرمابی از دیگر بازاریان دهدشت با بیان اینکه همان شعبه اول فروشگاه کوروش، دهدشت را به ورطه بدبختی کشاند، گفت: الان سه ماه است که کرایه مغازه‌ام را نداده‌ام، بهای برق و آب و تلفن مغازه‌ام را نتوانستم پرداخت کنم، اگر شعبه دوم افتتاح شود و قانون کاری نکند خودمان وارد میدان خواهیم شد چون جانمان به لب رسیده و زیر فشار هستیم..

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود