در اين قيام، كدام طرف خشونت را تحميل مي كند؟

0 138

در اين قيام، كدام طرف خشونت را تحميل می كند؟
قبل از هرچیز باید به جامعه نگاه كرد كه در آن چه میگذرد؟ واقعیت این است  در یك سال گذشته، تجمعات و تظاهرات سال ۱۳۹۶ حداقل بطور متوسط هر روز در شهرهای مختلف ایران، بیش از ۱۵ تجمع، اعتراض و تحصن برای احقاق حقوق از دست رفته وجود داشته است. كارگران، غارت شدگان، معلمان، بازنشستگان، در همه جا تجمعات مسالمت آمیز داشتند. از تیرماه همین امسال، تظاهرات مستمر بود.  چند هزار نفر در ماههای مختلف در مقابل مجلس رژیم تجمع اعتراضی داشتند و غارتشدگان ۲۱ روز در مقابل قوه قضاییه شب و روز تحصن داشتند. آیا رژیم به یك فقره از خواسته‌های آنها پاسخ مثبت داد؟ میلیونها نفری كه كار می كنند ولی حقوقشان را نمی‌گیرند، به بانک سپرده دادند ولی نمی‌توانند پس بگیرند

مطابق گفته پاسدار علی لاریجانی ۳۰ درصد بیكاران فارغ التحصیلان دانشگاهها هستند. هر سال تقریبا یك میلیون تا یك میلیون و دویست هزار نفر وارد كار می شوند. رژیم چه كاری برای اینها می‌كند؟   بعد بودجه روحانی برای سال آینده ببینید تا نتیجه بگیرید. ملت ایران از هیچ راهی برای رسیدن به حقوق خود فرو گذار نکرده همه اعتراضات که در این سال بوده همه مسالمت آمیز بوده آیا رژیم حتی یکبار به این اعتراضات مسالمت آمیز وقعی گذاشته!؟ وقتی به کارگری که به دلیل اعتراض به عدم پرداخت چندماهه حقوقش شلاق می‌زنند این کارگر چه کار باید بکند!؟ کسی که سرمایه یک عمر کارش را سپرده کرده و همه را از دست داده و غارت شده چه باید بکند!؟ این آمار خود رژیم است که در ششماهه اول سال ۳۰۰۰ دختر جوان از خانه فرار کرده‌اند، آیا جز برای گرسنگی عامل دیگری داشته؟ چه کار باید کرد؟! در بودجه سال ۱۳۹۷ کشور ۷۱ هزار میلیارد تومان به نوه خمینی اختصاص دادند !! به چه دلیل؟ ۳۰۵ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور به ناصر مکارم شیرازی تعلق میگیرد! چرا؟ از طرف دیگر سوبسیدها (یارانه) را کم می کنند. بودجه سپاه را که در شهرهای مختلف مردم را با گلوله مورد هدف قرار میدهند و آنها مورد ضرب و شتم قرار میدهند چقدر افزایش یافته است و حقوق آنها را اضافه میکند  اما از بودجه عمرانی کم میکند!‌ چرا؟

بعد یکباره شاهد این هستم که قیمت ارزاق مردم مانند فواره بالا میرود، قیمت تخم مرغ که غذای عمده مردم است ۳۰٪ افزایش پیدا میکند!؟ پس این مردم چه کار باید کنند مردم همه راههای مسالمت آمیز را طی کرده جواب نگرفته چه باید کرد؟ بنابراین کسی که سرکوب میکند و مردم را وادار میکند که شعار مرگ بر خامنه‌ای بگوید خود رژیم است ! مردم ایران همه راههای مسالمت را رفته است، چه کسی دوست دارد کتک بخورد؟ چه کسی دوست دارد مورد اصابت گلوله قرار بگیرد؟ چه کسی دوست دارد به زندان برود؟ هیچ کس … این رژیم است که خشونت را تحمیل میکند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود