شلیک‌ به چهار غیرنظامی دیگر در اشنویه، سردشت و سقز

0 197

شلیک‌ به چهار غیرنظامی دیگر در اشنویه، سردشت و سقز
روز دوشنبه ۱۷ دی‌ ماه ۹۶، نیروهای جنایتکار هنگ مرزی در اشنویه در دهستان دشت‌بیل بر روی جمعی از کولبران آتش گشودند که‌ راهی نقطه‌ی صفر مرزی بودند.

در نتیجه‌ی تیراندازی جنایتکارانه، دو کولبر به نامهای «عبدالطیف شعبانی» و «شوان محمودی» از اهالی بخش مرکزی اشنویه به شدت دچار جراحت شده و برای رسیدگی پزشکی به بیمارستانی در تبریز منتقل شدند.

همان روز یک کاسبکار سقزی به نام «سیروان پسندی، عکس سمت چپ، ٣۴ ساله در اثر تیراندازی نیروهای انتظامی بعد از جراحت از ناحیه‌ی سر، جان خود را از دست داد.

همزمان نیروهای مرزبانی مستقر در پاسگاه بیتوش سردشت، شماری از کولبران را هدف مستقیم قرار دادند که در نتیجه یکی از کولبران به نام مجید محمدیان، عکس سمت راست، به شدت مجروح شده و جهت رسیدگی پزشکی به سردشت انتقال یافت.

در تمامی این موارد، شلیک به افراد به ظن حمل کالای قاچاق صورت گرفته و نیروهای انتظامی، بدون اخطار قبلی آنها را مورد تیراندازی قرار داده‌اند.

در سال ۲۰۱۷ دست‌کم ۲۴۵ کولبر در مناطق مرزی کشته و یا زخمی شده‌اند که به جز چند تن که در اثر حوادث طبیعی قربانی شده‌اند، بقیه از سوی نیروهای مرزبانی مورد شلیک قرار گرفته‌ شده‌ بودند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود