اعتصابات و تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ادامه دارد

0 213

اعتصابات و تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف، همراه با دیگر اعتراضات و تظاهرات مردم ایران ادامه دارد.

تجمع اعتراضی رانندگان کامیونهای سوخت رسانی پالایشگاه اصفهان

طبق اخبار دریافتی، رانندگان کامیونهای سوخت رسانی پالایشگاه اصفهان که از سه شنبه شب ۱۹ دی ماه؛ دست به اعتصاب زده بودند، دومین روز اعتصاب خود را آغاز کردند.

این رانندگان به عدم وجود بنزین و تعطیلی پمپ بنزینهای اصفهان که موجب تشکیل صفهای طولانی شده است اعتراض دارند. گفته می‌شود با اتمام بنزین باقیمانده در سطح شهر، احتمال گسترش اعتراضات و بروز شورش بدور از اتنظار نیست.

این رانندگان همچنین خواهان افزایش کرایه ها هستند و اعلام نمودند تا اطلاع ثانوی به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو

این کارگران که از روز ۵ دی ماه در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت در اعتصاب بسر می برند، روز سه شنبه ۱۹ دی ماه با راهپیمایی و تجمع مقابل استانداری سومین هفته اعتراضاتشان را آغاز کردند. اعتصاب کارگران کارخانه هپکو امروز چهارشنبه نیز ادامه داشت و کارگران سومین هفته اعتصابشان را با راهپیمایی و تجمع مقابل استانداری آغاز کردند آنها همچنین اعلام کردند تا رسیدن به خواسته‌های خود دست از اعتراض بر نخواهند داشت.

تجمع اعتراضی جمعی از کشاورزان باوی در اعتراض به تداوم قطع حق آبه کشاورزی در شهرهای ویس و ماثانی

جمعی از کشاورزان باوی امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه، در اعتراض به تداوم قطع حق آبه کشاورزی در شهرهای ویس و ماثانی که آسیب جدی به محصولات و زمینهای زیر کشت زمستانه رسانده است، مقابل فرماندهی اهواز نمودند. کشاورزان معترض این تجمع که از روز ۱۹ دی ماه شروع شده است، خواهان رفع فوری مشکل و تامین حق آبه پیش از نابودی کامل کشت زمستانه بویژه مزارع گندم شدند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه شماره یک نساجی قائمشهر

کارگران کارخانه شماره یک نساجی قائمشهر از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست از کار کشیده و مقابل شورای شهر تجمع کردند.
اعتصابات و تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلفکارگران این کارخانه که از یکسال پیش توسط شهرداری قائمشهر خریداری شده است، دو ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده اند. آنها گفتند علاوه بر دستمزدهای معوقه خود نگران وضعیت شغلیشان نیز می‌باشند و تأخیر در پرداخت حقوق توسط شهرداری قائمشهر زندگیشان را دچال اخلال کرده است.

تجمع اعتراضی کارآموزان شرکت‌های نفتی غرب کارون

روز چهارشنبه ۲۰ دی‌؛ جمعی کارآموزان شرکت‌های نفتی غرب کارون در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی و عدم بکارگیری‌شان در شرکت‌های نفتی، برای چندمین بار مقابل فرمانداری هویزه و دشت آزادگان تجمع کردند.
کارآموزان شرکت‌های نفتی غرب کارونادامه اعتراضات کارگران شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز

کارگران شرکت ماشین الات صنعتی تراکتور سازی تبریز؛ امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه؛ وارد ۲۷امین روز اعتراض خود شدند.

کارگران شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریزاعتصاب کارگران کشتارگاە سنندج

امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه؛ کارگران کشتارگاە سنندج در اعتراض بە عدم پرداخت حقوق ٤ ماە خود؛ دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

کارگران کشتارگاە سنندج

تجمع غارت شدگان مسکن مهر ۱۴۵ سنندج

صبح امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه؛ جمعی از غارت شدگان مسکن مهر ۱۴۵ سنندج در برابر ساختمان دادگستری سنندج دست به تجمع زدند. آنان بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود:
تجمع مالباختگان مسکن مهر ۱۴۵ سنندج
غارت شدگان مسکن مهر ۱۴۵ سنندجادامه اعتصاب طلافروشان یزد

امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه؛ طلافروشان یزد برای سومین روز متوالی در اعتراض به مالیات بر سود افزوده؛ اعتصاب خود را ادامه داده و مغازه های خود را باز نکردند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود