استمرار اعتصاب نفت‌گران جنوب و اعتراض کارگران، اصناف و بیکاران

0 202

اعتصاب نفت‌گران جنوب و اعتراض کارگران، اصناف و بیکاران همچنان در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد.

کنگان، از روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۹۶، فازهای ۲۲و ۲۴ حوزه نفت و گاز پارس جنوبی دست به اعتصاب زده اند و همچنان این اعتصاب ادامه دارد. خبرهای رسیده حاکی است که برخی دیگر از فازهای این حوزه مهم نفت و گاز کشور به اعتصاب کنندگان پیوسته اند. نیروهای اطلاعاتی و حراست شرکت بشدت اوضاع را کنترل می کنند و عناصر سپاه پاسداران فضای رعب و وحشت در میان کارگران ایجاد کرده اند به نحوی که حتی اجازه استفاده از موبایل را هم به کارگران نمی دهند، این اعتصاب ادامه دارد و فازهای دیگر قصد پیوستن به اعتصاب کنندگان را دارند .

 

تبریز و  تهران،  طلافروشان بازار تبریز و تهران سه شنبه ۱۹دی ۹۶ در اعتراض به فشار و اخاذی مالیاتی حکومت آخوندی مغازه هایشان را برای دومین روز متوالی بستند و دست به اعتصاب زدند.

 

مشهد، صبح امروز ۱۹ دی ماه طلا فروشانی که از روز گذشته با تجمع جلوی دادگستری مشهد اعتصاب کرده‌اند با ماموران در گیر شدند، در این درگیری تعداد زیادی از اعتصابیون دستگیر شدند . هر کس هم از این صحنه  فیلم میگرفت موبایل او را گرفته و دستگیر می کردند.

 

تهران، روز سه‌شنبه۱۹دی‌ماه  نزدیک به ۳۰۰ تن از کارگران روغن نباتی قو که بیشتر آن‌ها بیشتر از ۲۵ سال سابقه کار دارند در اعتراض به اخلال در روند بازنشسته شدن خود مقابل سازمان تامین اجتماعی رژیم دست به تجمع زدند.

 

قزوین،  سه‌شنبه۱۹دی‌ماه۹۶ کارگران شرکت قوطی قزوین در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۰ماه حقوق‌ و بیمه و ۴سال عیدی و سنوات و اخراج ۹۰نفر از کارگران برای چندمین بار مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

یکی از کارگران شرکت ایران قوطی به عنوان نماینده دیگر کارگران گفت،  از فروردین ماه سال جاری حقوق و بیمه کارگران پرداخت نشده است که همین موضوع موجب شد تا ما چندین بار تجمع کنیم.

وی با بیان اینکه ۴ سال است عیدی و سنوات مان پرداخت نشده، افزود: از زمانی که مقابل استانداری برای بیان مشکلاتمان تجمع کردیم، صاحب شرکت نیز ۹۰ نفر از کارگران را اخراج کرد.

وی افزود: برای حل مشکل به استانداری، فرمانداری و دادسرا نیز مراجعه کردیم اما متاسفانه جوابی جز اینکه پیگیری می‌کنند؛ پاسخ کارگشای دیگری نشنیده‌ایم.

نماینده کارگران شرکت قوطی قزوین تصریح کرد: کل کارگرانی که اخراج شده اند حدود ۴۰ میلیارد از شرکت طلب دارند که بعد از شکایت برای توقیف اموال رفتند اما متاسفانه تمام اموال شرکت در رهن بانک بود.

 

استان تهران،  صبح روز ۱۹ دی ماه، جمعی از مردم اسلام ‌شهر  با تجمع در میدان نماز  این شهر با حمل پلاکارد و شعارهای خود به بیکاری خود و پاسخ نگرفتن به خواسته هایشان اعتراض کردند.

 

خرمشهر،  دوشنبه۱۸ دی ماه  جمعی از خریداران واحدهای مسکونی پروژه ۹۶ واحدی شرکت آدین ساخت، با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری خرمشهر خواستار تعیین تکلیف وضعیت خود شدند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود