قیام ایران – دبیرکل سازمان ملل متحد خواهان احترام به حق تظاهرات صلح آمیز در ایران شد

0 194

در ششمین روز قیام ایران, آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد: در رابطه با گزارشات از داخل ایران که این روزها با تظاهرات مردمی شدیداً تکان خورده است, “از تلفات جانی متأسف می باشد”،  او خواستار شد”حقوق برگزاری اجتماعات صلح آمیز و آزادی بیان مردم ایران مورد احترام قرار گیرد”.

به گزارش آسوشیتدپرس روز گذشته ۱۲ دی ماه ۹۶ ،  فرحان عزیز حق معاون سخنگوی آنتونیو گوترز در جلسه توجیهی روزانه سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت, سازمان ملل متحد «در حال ارزیابی اوضاع است و سعی می‌کند ببیند چه تماس‌هایی می‌تواند بیشتر کمک کننده باشد.»

سخنگوی آنتونیو گوترز گفت: “دبیر کل اخبار مربوط به اعتراضات در چندین شهر ایران را از نزدیک دنبال می کند. ما از دست رفتن زندگی افراد که گزارش شده است متأسف می باشیم, و امیدواریم که از خشونت ها در آینده جلوگیری شود.”

سخنگو فرحان عزیز حق در پاسخ به این سوال که موضع آنتونیو گوترز در مورد این تظاهرات و سرکوب آنان چه می باشد نکات فوق را بیان کرد.

فرحان حق اضافه کرد، “ما امیدواریم که حقوق برگزاری اجتماعات صلح آمیز و آزادی بیان مردم ایران مورد احترام قرار گیرد”, وی این نکته را که عکس العمل دبیرکل سازمان ملل متحد به تظاهرات در ایران کند بوده است, را رد کرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود