اعتراضات روز ۵ دی ۹۶ در یک نگاه

0 121

اعتراضات روز ۵ دی ۹۶ در یک نگاه:
سعید ماسوری زندانی سیاسی زندان گوهردشت متنی را به بهانه روز جهانی حقوق بشر نوشته و در آن به وضعیت بد زندانیان در ایران و دستگاه حاکمه اعتراض کرده است.

 

شاهین ذوقی تبار زندانی سیاسی زندان گوهردشت متنی را به مناسبت سالگرد میلاد مسیح نوشته و در آن به عدم آزادی اقلیتهای مذهبی حکومت به نام دین اسلام اعتراض کرده است.

 

ابراهیم فیروزی زندانی سیاسی و نوکیش مسیحی در زندان گوهردشت پیامی به مناسبت کریسمس منتشر کرده و در آن با اعتراض به نبود آزادی در ایران، آرزوی روزی را همه طعم آزادی مذهبی را بچشند، کرده است.

 

در پی فراخوان قبلی؛ تجمعی اعتراضی برای رسیدگی به وضعیت رضا شهابی فعال کارگری و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه مقابل وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی در خیابان آزادی برگزار شد. نیروی انتظامی به تجمع آنها حمله کرد و ۳۷ نفر از جمله همسر رضا شهابی را دستگیر نمود.

 

کارکنان شرکت صدرا پارس جنوبی در بوشهر در اعتراض به عدم دریافت 6 ماه حقوق معوقه خود دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

 

کارگران شرکت ابنیه و فنی راه آهن نیشابور در اعتراض به عدم دریافت ماهها حقوق و حق بیمه خود در مقابل فرمانداری و فرهنگسرای سیمرغ در نیشابور تجمع کردند.

 

انترنهای دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد مشهد در اعتراض به افزاش شهریه و حذف پرداختی بابت کار در بیمارستان ۲۱ آذر تجمع کردند.

 

غارت شدگان موسسه کاسپین در رشت در مقابل شعبه این موسسه تجمع کرده و با پرتاب تخم مرغ به سمت آن، به غارت اموالشان اعتراض کردند.

آنها شعار میدادند: «الله اکبر»؛ «عزا عزاست امروز؛ روز عزاست امروز؛ حاصل یک عمر ما؛ زیر عباست امروز».

 

بازاریان و لنج داران بندر دیلم در استان بوشهر در اعتراض به قانون جدید ته لنجی در مقابل فرمانداری بندر دیلم تجمع کردند.

کشاورزان در هندیجان در مقابل فرمانداری هندیجان تجمع کردند. آنها خواستار رهاسازی آب از سد کوثر برای آبیاری زمینهای کشاورزی خود شدند.

 

بازاریان گناوه برای چهارمین روز متوالی در عتراض به مصوبه جدید درباره خرید ته لنجی در چهارراه بسیج تجمع کردند.

 

جمعی از کارگران ایذه ای پارس جنوبی در پتروشیمی مرجان عسلویه در اعتراض به عدم دریافت 4ماه حقوق خود اعتصاب کردند.

 

۲۰۰ نفر از کارگران شهرداری الیگودرز برای چندمین بار در اعتراض به عدم دریافت دستمزدهای معوقه خود در مقابل فرمانداری تجمع کردند.

 

۵۰ نفر از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به عدم دریافت 8 ماه حقوق معوقه خود مقابل شورای شهر بروجرد تجمع کردند.

 

دانشجویان دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به وضعیت صنفی و آینده شغلی خود؛ تجمع کردند.

 

لنجداران؛ بازاریان و وانت داران در بوشهر در اعتراض به تعطیلی گمرک در مقابل استانداری تجمع کردند. قرار بود ۵ دی بعد از روزها تعطیلی بارها را تحویل دهند؛ ولی هم گمرک و هم فرمانداری تعطیل بود.

 

کامیونداران لنجان تجمع کردند. آنها میگویند محصولات فولاد سبا برای جابجایی باید به کامیونداران لنجان سپرده شود.

 

جمع کثیری از اهالی روستای خورخوره مهاباد در اعتراض به بی ‌اعتنایی کارگزاران رژیم در اداره آموزش و پرورش مهاباد در تأمین نیروی خدماتی مورد نیاز مدارس این روستا و عدم توجه به ‌درخواستهای مکرر مردم و انجمن اولیای مدارس خورخوره مقابل آموزش و پرورش مهاباد تجمع کردند

 

۳۵ نفر از رانندگان بخش ماشین آلات فاز۱۲ کنگان نسبت به عدم دریافت معوقات مزدی خود؛ اعتراض کردند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود