کولبری آب سهم زنان سیستان و بلوچستان در ادامه وعده های انتخاباتی

0 164

تشنگی و بی آبی واژه ای آشنا برای مردم روستاهای شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان است. روستای نوک آباد گنبد با جمعیتی بالغ بر۷۰۰ نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب شهرستان دلگان قرار دارد. روستایی که اهالی آن از گذشته با کمبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می کنند.

قنبری یکی از ساکنان نوک آباد گفته است ۲۰ خانوار یک محله محروم از منطقه آب لوله کشی و بهداشتی ندارند، آب آشامیدنی خود را با مشقت و سختی از فاصله بسیار دوری تهیه می کنند.

این شهروند گنبدی عنوان کرده است زنان روستای نوک آباد گنبد شهرستان دلگان آب مورد استفاده خانواده خود را از فاصله یک کیلومتری و حتی بیشتر، از موتور پمپ های کشاورزی که غیربهداشتی و ناسالم است فراهم می کنند زنان این منطقه محروم به همراه کودکان و گالن های آب خود مجبور هستند از جاده ای عبور کنند که محور مواصلاتی دلگان به رودبار جنوب کرمان است.

خطر تصادف با خودروها و موتورسیکلت هر لحظه کودکان و زنان نوک آباد گنبد شهرستان دلگان را تهدید می کند، آنها هر روز مجبور هستند برای تهیه آب از روی این جاده عبور کنند

تاکنون بزرگان و شوراهای این روستای محروم چند بار برای رفع این مشکل به سراغ مسئولان شهرستان دلگان رفته اند ولی همانطور که مشاهده می کنید، معضل مردم محروم نوک آباد گنبد برطرف نشده است.

این شهروند گنبدی عنوان کرده است انگار مسئولان به این مناطق محروم بی توجه هستند، حرف ما روستائیان را انگار کسی نمی‌شنود و کمتر کسی به ما توجه می‌کند مردم این روستا برای حمام و برطرف کردن مشکلات بهداشتی خود با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که نمی توان آن را بیان کرد. نبود آب آشامیدنی و همچنین سوء مدیریت در بخش آب روستایی این شهرستان چندی قبل با واکنش و اعتراض امام جمعه دلگان در خطبه های نماز جمعه همراه بوده است .گویا کوله بری آب و تشنگی تنها سهم زنان سیستان و بلوچستان از وعده های دولت و حقوق شهروندی است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود