جنبش دادخواهی برای قتل عام سی هزار زندانی سیاسی درسال ۶۷، رسالتی انسانی و میهنی

0 98

فراخوان جنبش دادخواهی برای قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ ، شیپور بیداری است. بانگی فراگیر است که هر روز طنین بیشتری می‌یابد و وجدانهای خفته را هوشیار می‌کند و فراخوان به رسالتی انسانی و میهنی است.

حتماً می‌دانید که جنایت علیه بشریت و کشتار جمعی انسانها، یک جرم و جنایت ضدبشری است و تلاش برای پوشاندن آن و حتی چشم ‌پوشی نسبت به آن و کمک برای پوشاندن آثار جنایت، از نظر حقوق بین‌الملل و از نظر هر منطق حقوقی، یک جنایت بسیار بزرگ است. در قتل عام سال ۶۷ ، علاوه بر كشتار بيرحمانه زندانيان سياسي ، این جنایت دومي را هم آخوندها مرتکب شده‌اند.

اما عليرغم تمام تلاش هاي ولي فقيه و اعوان و انصارش ، جنبش دادخواهی زلزله ‌ای شده است که آخوندهایي كه تلاش داشتند، اين جنايت هولناك را بپوشانند، بیرون کشیده است. در این میان فسیل‌هایی هم هستند که هرگز فکر نمی‌کردند روزی به درد سايت ها و رسانه هاي جهل و جنايت نظام آخوندی بخورند. چند روز قبل، سايت حكومتي مشرق ، در تاريخ ۲۱ آذر ۹۶، به سراغ آخوند ناطق نوری رئیس سابق مجلس و از دست اندرکاران جنایات و کشتارهای وحشیانه دهه ۶۰، رفته است. بگذريم كه تأخیر سی سالة‌ آخوند ناطق نوری ، گویای نفوذ و گستردگی جنبش دادخواهی در جامعه اي است که یقة بسیاری را گرفته و جلو دوربین و میکروفون آورده است. او طی مصاحبه یی در باره فیلم سازی سفارشی خامنه ای در واکنش به فایل صوتی آقاي منتظری و بالا گرفتن جنبش دادخواهی قتل عام سی هزار زندانی سیاسی درسال ۶۷، وحشت آخوندهای قاتل را از  خشم مردم ایران و محاکمه به خاطر جنایت علیه بشریت برملا کرده است.

ناطق نوري، ضمن تاکید بر لزوم فیلمسازی و سرهم کردن جعلیات آخوندی برای تحریف حقایق تاريخي، يعني همان جنايتي كه در ابتدا به آن اشاره كرديم ، اعتراف ميكند که تلاشهای گسترده حکومتی تاکنون نتوانسته است تاثیری در جنبش دادخواهی و اعتراضات عمومی بگذارد.

وی اذعان کرد که اظهارات خامنه ای و دیگر آخوندهای حکومتی ، منفعلانه و ضعيف بوده و نتوانسته اند به خوبی از قتل عام دفاع کنند و جوانان و نسلهای بعد از انقلاب و به قول خودش نوه هاي آنها ، همچنان می پرسند چرا زندانیانی را که اسیر بودند قتل عام کرده اید؟

به قسمتی از اظهارات ناطق نوری توجه فرمایید: ” یكی از مشكلاتی كه پارسال و امسال بوجود آمد این بود كه ماجرای فایل صوتی كه پخش شد بنظر من خوب دفاع نشد, آن آقایانی كه صحبت كردن منفعلانه صحبت كردند, ضعیف برخورد كردند, برای مردم جا نیفتاد، بالاخره نوه های ما, نوه های نسل اولی ها, دومیها ، اینها می آیند میگن كه اینها مگر دستگیر نشدن توسط شما, مگر محاكمه شون نكردید, مگر زندانشون نكردید, چرا بعدش اسیرهای دست خودتون رو اعدام كردید؟ ”

بنابراين حالا بعد از ۳۰ سال در داخل کشور، در عمق جامعه، شاهد برانگیختگی جوانان هستيم. يادتان هست كه مدتي قبل فيلمي را از دانشگاه تبريز پخش ميكردند كه جوانی را نشان می‌داد، كه اصلاً سنش به وقایع سال ۶۷ نمی‌رسید؛ ولی می‌پرسید که واقعه‌ ۶۷ چه بوده و چه خبر بوده است؟ يا جوان دانشجوي ديگري كه هنگام رفتن يكي از نمايندگان مجلس به يكي از دانشگاه ها به او گفته بود اگر ما تعیین تکلیف نکنیم که سال ۶۷ چه گذشته است، … که تاریخ ما را نمی‌بخشد!

ین همان جامعه اي است که به خروش آمده است. دادخواهی اتفاقاً دارد به ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین نقطة‌ نظام حاكم ، ضربه‌های کوبنده می‌زند. با توجه به اين كه در قوانين بين المللي و قوانين مهم در كشورهاي مختلف، جنايت هرگز شامل مرور زمان نميشود،  ضربه را برپيكر قتل‌عام كنندگان می‌زند، فرجام و پیآمد و انتهایش، سرنگونی رژیم قتل‌عام کننده خواهد بود.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود