جنگ وجدال احمدی‌نژادیها با قضاییه رٍژیم به جاهای باریک کشیده

0 136

جنگ وجدال احمدی‌نژادیها با قضاییه رٍژیم به جاهای باریک کشیده

در درون رژیم، زخم دیگری هم سر باز کرده به نام احمدی‌نژاد و به قول یکی از رسانه‌های حکومتی به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور سابق نظام به سیم آخر زده و در فاشگوییهایی که خودش و اطرافیانش می‌کنند، جای آبادی برای رژیم باقی نگذاشته‌اند؛ ولی‌فقیه بخت برگشته را باش که یک روز احمدی‌نژاد را از صندوق نمایش انتخابات درآورد که به قول معروف قاتق نانش شود اما نمی‌دونست که قاتل جانش خواهد شد.

به هر حال در جواب حملات شدیدی که احمدی‌نژاد در آخرین مصاحبه ویدیویی خودش به قوه قضاییه و رئیسش کرد، قوه قضاییه هم دادستان کل خودش آخوند منتظری و دادستان تهران جعفری دولت‌آبادی را به صحنه فرستاد تا با سلاح تهدید او را مجبور به سکوت کنند، اما گویا توپ احمدی‌نژادیها پرتر از این حرفهاست و بقایی معاون احمدی‌نژاد جواب اونها را با شدت بیشتری داد.

آخوند منتظری دادستان کل کشور خطاب به احمدی‌نژاد و باندش گفت: «آقایی که هشت سال مدیریت کشور را برعهده داشته، اکنون اپوزیسیون قوه قضاییه شده / قهر کردن و خانه‌نشینی، بوسه بر تابوت یک کافر و بوسه بر گونه مادر چاوز و حتی مقابله با رهبری در شناسنامه‌این فرد وجود دارد / اگر بخواهم صحبت کنم مطالب بسیاری وجود دارد / این روش درست نیست و سر عقل بیایید / قطعاً اگر شرایط فراهم شود، ساکت نخواهیم نشست» (سایت انتخاب -۵آذر).

بقایی معاون احمدی‌نژاد در همان روز 5آذر در پاسخ به آخوند منتظری گفت: «آقای منتظری اگر به جنابعالی برنمی‌خورد و فردا دادستان تهران به اتهام نشر اکاذیب و توهین احضاریه درب منزلمان نمی‌فرستد، بدانید که کار از انتقاد گذشته اما پیشنهاد ما به شما این است که چون قانون، شرع و اخلاق را در حق مردم رعایت نکرده‌اید، پس بهتر است بر اساس خواسته ملت استعفاء دهید!».

یک سایت حکومتی در مورد واکنش بقایی در مطلب خود با عنوان: «توپخانه احمدی‌نژادی‌ها به سمت دادستان کل» نوشت: «دقایقی بعد از صحبتهای منتظری کانال دولت بهار که منتسب به حامیان احمدی‌نژاد است، ویدئو سخنان او را منتشر کرده و از همان لحظه توپخانه‎شان را علیه قوه قضاییه به راه انداختند .

معاون محمود احمدی‌نژاد که به نظر می‌رسد به سیم آخر زده به‌دلیل این انتقادات از دادستان کل تهران می‌خواهد که استعفا دهد!» (آفتاب نیوز-5آذر).

کوچک زاده عضو سابق مجلس ارتجاع هم در همان روز 5آذر به صحنه آمد و با حمله به دادستان کل رژیم گفت: «جناب منتظری دادستان محترم! این درست میشه؟ این راه اصلاحه؟ شما که همه حرفی را از تریبون عمومی می‌زنید و مخاطبتان هم، هم! پس چرا دادگاه علنی برگزار نمی‌کنید؟».

در یک روز تداخل آتش طرفین در رسانه‌های حکومتی به قدری بالا گرفت که تشخیص این‌که کی اول آتش کرده مشکل شد. خبرگزاری حکومتی ایسنا هم در همین روز به‌نقل از جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران نوشت: «دادستان تهران سکوت قوه قضاییه در مقابل چنین ادعاهایی را به منزله‌ بدون پاسخ بودن آنها ندانست و اظهار داشت: تسلیم فشارهای وارده از سوی عده‌یی با هدف حمایت از افراد متخلف یا جریانهای فکری انحرافی، فرقه‌گرایی و جناحی‌گری نخواهیم شد».

سایت حکومتی دولت بهار هم در همین روز 5آذر نوشت: «دفتر احمدی‌نژاد در اطلاعیه‌یی از دستگاه قضایی خواست: ما این رفتار ظالمانه در دستگاه قضایی را مصداق روشنی از تصمیمات قانون شکنانه می‌دانیم و انتظار داریم بدون فوت وقت، به اینگونه اقدامات تخریب کننده اعتماد عمومی و آسیب‌زننده به اعتبار و منزلت نظام جمهوری اسلامی ایران پایان داده شود».

کنعانی مقدم از مهره‌های باند خامنه‌ای در مورد تهدید مشایی که در صورت دستگیری نوار افشاگرانه‌اش منتشر خواهد شد گفت: «این نوع تهدیدات علیه مسئولان، قاضی یا قوه ‌قضاییه و مسئولان انتظامی کشور خودش جرم است. به آقایان توصیه می‌کنیم که از کانال‌های قانونی و با روشهای قانونی به‌دنبال احقاق حقوق خود باشند» (روزنامه نصف جهان 6آذر).

هر چند رسانه‌های حکومتی تلاش می‌کنند این سرشاخ شدن دو باند در رأس حاکمیت را در چارچوب جنگ قدرت بین باندها و جناح های حاکم تفسیر کنند و مثلاً یک روزنامه حکومتی نوشته است: «رفتار احمدی‌نژاد را باید در بازی سیاسی و بر اساس تئوریهای سیاسی و قواعد این بازی تحلیل کرد و با آن مواجه شد. چه بسا احمدی‌نژاد در حال تولید یک گفتمان موج‌ساز جدید است» (روزنامه همدلی- ۵آذر). اما واقعیت این است که این پدیده اساساً در قرار گرفتن نظام ولایت فقیه در مرحله سرنگونی قابل تفسیر است. ولی‌فقیه ارتجاع که از هر سو در معرض امواج بحرانهای بنیان‌کن منطقه‌یی، بین‌المللی و داخلی است توان مهار تنشهای ناشی از این بحرانها در هرم حاکمیت خودش را ندارد و باندهای دلواپس نظام این‌گونه به جان هم می‌افتند هر چند همه با یکدیگر هشدار می‌دهند که همه در کشتی نشسته‌ایم و اگر سوراخ شود همه غرق می‌شویم اما همه بی‌امان به سمت گرداب فروبرنده نظام و علیه یکدیگر پارو می‌زنند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود