ماجرای غم‌ انگیرقهرمان جوان کشتی ایران در رقابت‌های جهانی:بایدببازی علیرضا

0 120

ماجرای غم‌ انگیرقهرمان جوان کشتی ایران در رقابت‌های جهانی:بایدببازی علیرضا

وضعیت ورزش و ورزشکاران و قهرمانان در زیر سایه شوم ولایت فقیه نه در صحنه رقابت ورزش بلکه در صحنه سیاست های کثیف و ضد ملی و ضد میهنی نظام پلید آخوندی رقم میخورد

“علیرضا کریمی” کشتی‌گیر جوان ایران، تازه‌ترین قربانی ممنوعیت رقابت ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسراییلی است. پنج دقیقه برای ملتش کشتی گرفت و از روسیه جلو افتاد. ۱۰ ثانیه هم برای سیاست. در آن ۱۰ ثانیه لعنتی، اجازه داد فتیله‌اش ۵ بار روشن شود و عمداً ببازد.

 

کریمی ۲۳ساله که دارنده مدال طلای آسیا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ و مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۵ است، روز شنبه (۴ آذر-۲۵ نوامبر) در روز نخست کشتی آزاد زیر ۲۳سال جهان در لهستان، مقابل رقیب اصلی خود، “علی‌خان جبرئیلف” کشتی‌گیر روس قرار گرفت و در حالی که تا یک دقیقه مانده به پایان، ۳-۲ از او جلو بود، با دستور مربیانش که «باید ببازی»، کشتی را با نتیجه ۱۴-۳ واگذار کرد.

 

دستور باخت “کریمی” پس از آن صادر شد که در کشتی هم‌زمان، “اوری کالاشنیکوف” از اسراییل، حریف امریکایی خود را ۴-۰ شکست داده حریف کشتی‌گیر ایرانی در مرحله بعد می‌شد.

 

اما این تمام ماجرای غم‌انگیر علیرضا کریمی نبود؛ چرا که با پیروزی قاطع (۱۰-۰) کشتی‌گیر روس مقابل کشتی‌گیران اسراییل و بلاروس، و راه‌یابی او به دیدار فینال، کشتی‌گیران ایران و اسراییل، این بار در گروه بازنده‌ها به یکدیگر خوردند تا برنده آنها، راهی مسابقه رده‌بندی برای کسب مدال برنز شود. مسابقه‌ای که با انصراف کریمی، سهم کشتی‌گیر اسراییلی شد و او با پیروزی بر رقیب بلاروس، مدال برنز مسابقات را از آنِ خود کرد.

 

“جبرئیلف” روس نیز توانست با پیروزی ۸-۷ مقابل کشتی‌گیر قزاقستان، برنده مدال طلای جهان شود.

 

“علیرضا کریمی” که بخت اول قهرمانی جهان به شمار می‌رفت، بعد از حذف ظالمانه از رقابت‌ها، ویدئویی از خیابان‌گردی شبانه‌اش را بر روی صفحه اینستگرام خود منتشر کرد در حالی که به ترانه‌ “خون‌بازی” داریوش گوش می‌داد:

 

” آخرین سنگر سکوته ”

“آخرین سنگر سکوته/حق ما گرفتنی نیست/آسمونش هم بگیرید/این پرنده مردنی نیست/آخرین سنگر سکوته/خیلی حرفها گفتنی نیست/ای برادرهای خونی/این برادری تنی نیست”

علیرضا کریمی کشتی‌‌گیر ایرانی برای کسب مدال که به خاطر روبرو نشدن با حریف اسرائیلی با دستور مربیان به حریف روس باخت، پس از حذف این ویدیو را به اشتراک گذاشت

ماجرای غم‌ انگیرقهرمان جوان کشتی ایران در رقابت‌های جهانی:بایدببازی علیرضا

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود