ابراز وحشت سایت حکومتی عصر ایران از گنجاندن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی

0 179

سایت حکومتی عصر ایران ۱۷مهر ۹۶ وحشت خود را از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی دولت آمریکا نشان داد و طی مقاله‌یی با عنوان «پیامدهای خطرناک ورود سپاه به لیست تروریستی آمریکا» نوشت:
«به‌لحاظ اقتصادی فشارهای تحریمی علیه جمهوری اسلامی به‌شدت افزایش خواهد یافت و بسیاری از شرکتهای خارجی که در بخشهای مهم اقتصادی ایران سرمایه‌گذاری کرده و یا قصد سرمایه‌گذاری دارند؛ با ادعای آمریکایی‌ها در مظان همکاری با یک سازمان تروریستی قرار خواهند گرفت و از این حیث موانع جدیدی برای اقتصاد ایران پس از گشایش نسبی برجام ایجاد خواهد شد.
از سوی دیگر سپاه یک نیروی نظامی رسمی و بسیار مهم در جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و قرار گرفتن چنین سازمان نظامی در لیست تروریستی دولت آمریکا بسیاری از عملکردهای اقتصادی، جابه‌جایی‌های مالی و خریدهای سازمانی و تسلیحاتی و دیگر مراودات این سازمان عظیم نظامی – اقتصادی در ایران را مختل خواهد کرد.
اما پیآمد مهم دیگر قرار گرفتن سپاه در لیست سازمانهای تروریستی آمریکا، مسدود شدن راههای تعامل نیروهای نظامی ایران و آمریکا در منطقه و بالا رفتن احتمال رویارویی نظامی دو کشور در خلیج‌فارس خواهد بود.
در صورت تروریستی قلمداد شدن سپاه از سوی آمریکا، نیروهای نظامی آمریکا در مواجهه‌های احتمالی با شناورهای سپاه در منطقه این شناورها را نه شناورهای نظامی یک دولت دارای حاکمیت در منطقه، بلکه شناورهای یک سازمان تروریستی قلمداد خواهند کرد و متناسب با آن برخورد خواهند کرد. پرواضح است که در چنین شرایطی احتمال رویارویی‌های بی‌ملاحظه‌تر بسیار بالا خواهد رفت و ممکن است در آن صورت به جای شلیک‌های اخطار، اقدام به شلیک گلوله‌های واقعی به سمت شناورهای سپاه کند و در چنین صورتی کمترین احتمال وقوع یک درگیری گسترده بین ناوگانهای سپاه و آمریکا در خلیج‌فارس خواهد بود».

يادآوري
پاسدار جعفری سرکرده کل سپاه پاسداران روز یکشنبه 16مهر در جلسه شورای به اصلاح راهبردی سپاه وحشت خود را از قرار گرفتن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی خارجی توسط آمریکا نشان داد و به تهدید تروریستی متوسل شد و گفت:‌ «در صورتی که اخبار پراکنده مبنی بر در نظر گرفتن سپاه به‌عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان به‌ویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش در نظر خواهد گرفت».
وی پیش از تحریمهای جدید آمریکا برای روحیه دادن به نیروهای وارفته رژیم مدعی شده بود «در صورتی که قانون تحریمهای جدید آمریکا اجرا شود این کشور باید پایگاههای منطقه‌یی خود تا شعاع 2هزار کیلومتری برد موشکهای ایران را منتقل کند».

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود